WordPress 3.0 “Kandidát na vydanie”

9

Testovanie novej „trojky“ je v podstate skoro ukončené a už naozaj za krátku dobu si ju budete môcť stiahnúť, alebo na ňu veselo aktualizovať vaše WordPressy. Ale je treba ešte preveriť, či je táto nová verzia skutočne už vhodná na vydania, preto si prosím stiahnite tohto „RC“ a vyskúšajte ho vo vašej konfigurácií a na vašom hostingu.

Sťahujte WordPress 3.0 RC1

Čo nám vlastne prináša táto verzia oproti bete:

 • Dokončený systém vlastných menu! 🙂
 • „Multi-site“ (správa viacerých blogov/stránok pod jednou inštaláciou) je plne funkčný.
 • Vzhľad ovládacieho panela bol trochu zjednodušený a odľachčený od menších zbytočností, takže sa môžete viac sústrediť na obsah.
 • Samozrejme, v celom systéme je množstvo zmien preto vývojári vyzývajú, aby ste si otestovali vaše(a nie len vaše, ale dajte vedieť aj iným vývojárom, že ich doplnok pre WordPress nie je kompatibilný s najnovšou verziou) moduly a témy kým je čas a nemali s nimi komplikácie pri finálnej verzií.
 • Stále je tu zopár známych chýb.

Ak pri testovaní narazíte na hocijaký problém, tak ho môžte:

Nezabúdajte, že na testovanie môžete použiť beta tester modul.

Dúfame, že testovanie 3.0 RC sa vám bude páčiť a skráti vám to čakanie na finálnu verziu.


ZDROJ: http://wordpress.org/development/2010/05/wordpress-3-0-release-candidate/

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

9 Komentáre

 1. Hmm škoda, že akosi zabudli spomenúť tú najlepšiu vec, ktorá s WP3.0 prichádza a to „custom post types“, nazývané aj „custom content types“ a slovenskú verziu názvu už ani nejdem vymýšlať 😉

  Myslím, že práve toto a integrácia s WP MU je to NAJ čo nám prináša verzia 3.0 a nie nejaké trápne menu, čo skoro nič neumožňujú ;).

 2. No pre obyčajné webstránky sú zase Custom post types zbytočné 🙂 a práve také lepšie menu poteší, takže to je uhol pohľadu.

 3. Anilo: Ja si to viem prelozit 😉 To som len dal nazvy ako to ludia nazyvaju… povodny bol custom post type, teraz sa snazia presadit custom content type, aby si to ludia nemylili s „post“ ako clankom… 😉

  A okrem toho ja by som custom post type prelozil ako vlastny typ clanku (nie prisposobitelny).

 4. este ja 🙂

  takze – som to testovaco nahodil – hosting endora.cz (pre technicke info) a admin u mna, archlinux, firefox (latest)

  chyba – post, add new, nazov postu OK zapisem, ale obsah postu (velke okienko) aj ked do neho klikam ako blazen, tak nic, neda sa pisat. je to v rezime „visual“. okienko ozije az ked prepnem na „HTML“, v tom rezime funguje a aj potom ak sa prepnem zase na visual je to uz ok. (ale text je zobrazeny s tagmi)

  zaujimave je aj to, ze ked naslepo pisem v tom mrtvom okne, nevidno to ale ten text po prepnuti do html sa tam objavi.

  dalsia vec, ze vo visual mode nemam ziaden „toolbar“ ala tinymce (upload/insert je), ale to neviem, mozno do RC neriesili visualmode.

  skusane bolo na clean install night build, jediny „zasah“ zmena temy na staru default 1.7.1 (a samozrejme mkdir upgrade a uploads)

  este phpinfo na endoru

  na rovnakej konfiguracii wp 2.9.2 ziaden problem.

 5. Tiež by som privítal preklad trojky 🙂 Ak na nej niekto pracuje alebo už ju nebodaj má hotovú. Uploadnite niekam alebo pošlite emailom.. mpca (at) tjavorina (dot) eu

  VĎAKA

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here