WordCamp Slovensko v roku 2016 nebude!

6

WordCamp Slovensko v takej podobe ako bol posledné 3 roky už nebude. Dobrou správou je, že sa chystá WordCamp Europe vo Viedni a veľmi nádejne vyzerá aj WordCamp Žilina 2016. 

WordCamp je neformálna lokálne organizovaná konferencia, ktorá sa zameriava na všetko okolo WordPress. Je zvykom nazvať WordCamp podľa mesta, kde sa organizuje, nie podľa štátu. Keďže v roku 2016 budú na Slovensku pravdepodobne viaceré WordCamp-y, meníme aj názov z WordCamp Slovensko na WordCamp Bratislava, WordCamp Žilina, či WordCamp Košice. A aj to je dôvodom toho, že WordCamp Slovensko 2016 nebude.

WordCamp Bratislava -> WordCamp Europe

Po niekoľkých rokoch, čo sme organizovali WordCamp Slovensko, sme sa rozhodli uchádzať sa o organizáciu WordCamp Europe 2016 v Bratislave. To síce nevyšlo, no boli sme pozvaní (Ján Bočínec, Juraj Kiss, Peter Nemčok) do organizačného tímu WordCamp Europe 2016, ktorý bude vo Viedni v júni 2016. Očakávame viac ako tisíc WordPress nadšencov z celej Európy a veríme, že tam bude mať silné zastúpenie aj slovenská WordPress komunita. O tom, aký skvelý bol WordCamp Europe 2015, sa môžete dozvedieť aj v tomto videu:

Keďže budeme mať veľa práce s prípravou WordCamp Europe, nie je v našich silách zorganizovať v tradičnom termíne v apríli 2016 WordCamp aj v Bratislave. Všetci ste teda srdečne pozvaní 24. – 26. júna 2016 na WordCamp Europe 2016 vo Viedni.

WordCamp Žilina

Už prvý WordCamp Slovensko bol v roku 2012 v Žiline. Posledné 3 roky sa WordCamp Slovensko uskutočnil v Bratislave. Počet účastníkov narástol z 50 na 250 a organizačný tím za tie roky narástol z 2 ľudí na viac ako 10. Rovnako aj slovenská WordPress komunita rastie. Na Slovensku už máme desaťtisíce webov, ktoré používajú tento CMS. Používatelia WordPress sa pravidelne stretávajú na tzv. meetupoch po celom Slovensku. V Bratislave, Žiline, Košiciach, Nitre, Banskej Štiavnici a postupne pribúdajú ďalšie. A aktívna lokálna komunita je veľmi dobrým predpokladom pre zorganizovanie WordCamp-u v danom meste.

Po Bratislave je aktuálne asi najaktívnejšia WordPress komunita v Žiline. Už niekoľko mesiacov sa pravidelne stretávajú na meetupoch, kde sa rozprávajú o WordPress a zdieľajú svoje skúsenosti. A vyzerá to tak, že najbližší slovenský WordCamp bude opäť v Žiline. No celkom nádejne to vyzerá aj s WordPress komunitou v Košiciach.

WordCamp v tvojom meste

Chcel by si mať WordCamp v roku 2016 aj v tvojom meste? Skontaktuj sa s ostatnými WordPress nadšencami v tvojom okolí a daj nám vedieť. Môžeš rátať s našou plnou podporou. Veľmi radi odovzdáme naše skúsenosti z organizovania WordCamp Slovensko a WordCamp Europe.

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

6 Komentáre

  1. škoda chystal som sa a aj tešil na wordcamp v Bratislave 🙁 .. Ale tak možno skoším aj do tej Viedne. Prajem veľa úspechov, nadšenia a energie do organizovania a dúfam že nejaký wordcamp bude v ZA 🙂

  2. […] samom závere sme nadhodili tému WordCamp, ktorý sa nakoniec bude konať približne v druhej polovičke apríla 2016. V októbri 2015 síce […]

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here