WordCamp Slovensko 2014 – pohľad späť (+fotky)

0

wcsk14header
WordCamp Slovensko 2014 sa konal pred 6 týždňami. Najvyšší čas ohliadnuť sa späť.

Ďakujeme všetkým účastníkom za účasť, spíkrom za ich ochotu podeliť sa o skúsenosti a všetkým dobrovoľníkom za pomoc s organizáciou. Sme radi, že sa vám WordCamp páčil a že ste nám vyjadrili podporu či už osobne alebo prostredníctvom hodnotiaceho dotazníka.

Samotná myšlienka zorganizovať WordCamp na Slovensku vznikla niekedy pred piatimi rokmi, chvíľu v nás dozrievala a pred 2 rokmi sme sa podujali zorganizovať prvý WordCamp v Žiline. V komornej atmosfére stanice Záriečie sa zišlo 50 fanúšikov WordPress, boli sme v jednej miestnosti, o skúsenosti sa podelilo 6 spíkrov a na záver sme mali super diskusiu s blogermi. Pred rokom sme sa presťahovali do priestorov FIIT STU v Bratislave, kde cca 130 ľudí v dvoch miestnotiach počúvalo 13 spíkrov, no záverečnú diskusiu sme pre časové posuny nestíhali. Počas roka sme zorganizovali aj zopár menších WordPress meetupov v Bratislave, Žiline, či Košiciach.

Tento rok sme mali v pláne priniesť viac tém a viac spíkrov pre viac účastíkov. Rozhodli sme sa zaradiť do programu 16 tém a panelovú diskusiu. Vďaka popularite WordPress sa nám podarilo získať aj 6 spíkrov zo zahraničia a aj napriek tomu, že nám traja spíkri v posledné dni odriekli účasť, sa nám podarilo program naplniť. Oproti minulému roku sa zvýšila aj účasť, tento rok nás bolo niečo cez 170.

Tento rok sme trochu podcenili smerové značenie na WordCamp. Mrzí nás, že ste museli hľadať budovu FIIT bez označenia cesty. Nabudúce sa pripravte minimálne na kvalitne spracovanú mapku s podrobnými inštrukciami. Taktiež sme od vás dostali viaceré návrhy na zlepšenie budúcich WordCampov. Určite viaceré z nich aplikujeme do praxe.

Čo sa obsahu týka, budúci rok by sme radi sústredili na výber kvalitných spíkrov a kvalitných, zaujímaných tém, možno i na úkor kvantity prednášok. Zároveň plánujeme vytvoriť viac miesta na podnetnú diskusiu, pre ktorú tento rok občas nezostal čas.

Prikladáme dlho očakávané fotky z WordCamp Slovensko 2014 a tešíme sa na WordCamp Slovensko 2015. Videá nájdete na WordCamp.tv

Fotky z WordCamp Slovensko 2014

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here