Vylepšené funkcie WordPress iOS a Android aplikácií

0

WordPress ide s dobou a tak samozrejme rozvíja aj svoje mobilné aplikácie. Pred pár dňami bola vydaná zaujímavá aktualizácia WordPress pre iOS 3.0.

Čo prináša?
  • „Push“ notifikácie pre WordPress.com blogy. Ak máte pridaný blog z tejto služby vo vašej aplikácii, budete neustále informovaný o nových komentároch, čo vám umožní ich jednoduchšie moderovať alebo vedieť o čom vám čitatelia píšu.
  • Ovládacie prvky jedným gestom prsta. Po prejdení prstom ponad hociktorý komentár sa zobrazí lišta s nástrojmi, takže ich nemusíte moderovať hromadne alebo ich jednotlivo otvárať. Máte to priamo tam, jednoducho a rýchlo. Ďalším prídavkom je zvýraznenie nových komentárov v zozname.
  • Výrazné zlepšenie výkonu, najmä pre iPad. Verzia 2.9.6 bola doteraz najviac stabilnou WordPress aplikáciou pre iOS, ale verzia 3.0 opravuje viac ako 44 chýb a zlyhaní.
  • Pridané preklady do Čínštiny (Taiwan), Maďarčiny a Poľštiny (dúfam, že čoskoro sa podarí zrealizovať aj lokalizáciu do slovenčiny, pomôcť prekladať môžete tu).

O ďalších pripravovaných zmenách do budúcna sa dočítate v tejto oficiálnej správe.

Stiahnite si aktuálnu verziu 3.0 iOS aplikácie pre WordPress hneď teraz.

WordPress pre Android 2.1

Na začiatku mája vyšla aj aktualizovaná Android aplikácia a priniesla tieto zmeny:

  • Zjednodušená správa komentárov. Stlačením tlačítka „Upraviť“ sa dostanete na novú stránku, kde môžete upraviť informácie o komentári ako meno, email, url, text komentáru a jeho status.
  • Automatické ukladanie príspevkov.  Každých 60 sekúnd sa uloží to čo napíšete, takže sa nestane, že by ste o niečo dôležité počas tohoto procesu prišli. Vaše lokálne zmeny sa tiež uložia pred tým ako sa obnoví zoznam príspevkov.
  • Nové nastavenie pre mierku obrázkov. Môžete si vybrať aký rozmer obrázku chcete použiť a nemusíte už odkazovať len na plnú veľkosť. Túto funkciu si môžete zapnúť v nastaveniach, položka „Upload and link to scaled image“.
  • Vylepšená čítačka pre WordPress.com. Čítanie vašich obľúbených blogov s jednoduchšou navigáciou, možnosťou komentovať a rýchly spôsob zdieľania článkov.
  • Máme neúplný preklad a preto, ak máte čas, pomôžte aj tu.

Sťahujte najnovšie vydanie aplikácie WordPress pre Android 2.1.

Podľa vývojárov by mali nové vylepšenia a funkcionalita v aplikáciách pre mobilné zariadenia pribúdať čoraz častejšie.

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here