Tlačová správa: WordCamp 2013

1

Celosvetovo uznávaný Content Management System prichádza na Slovensko už 20. apríla

WordCamp 2013 v Bratislave

Tlačová správa: BRATISLAVA, 15. apríla 2013: Viac ako 17% internetových stránok na svete funguje na WordPresse. Zoskupenie WordPress.org organizuje po celom svete workshopy na pomoc ľudom ako lepšie a efektívnejšie používať WordPress. Dňa 20. apríla 2013 sa uskutoční druhý ročník slovenského WordCampu, a to na Fakulte informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Na neformálnom stretnutí sa predstavia slovenskí top WordPress experti. Počas celého dňa budú svojimi prezentáciami zadarmo učiť návštevníkov ako používať WordPress čo najlepšie a ako vytvoriť úspešné populárne webové stránky a blogy.

WordCamp 2013 je jedinečná udalosť kreatívneho IT priemyslu na Slovensku, ktorá Vám pomôže stať sa jednotkou na internetovom vyhľadávači google.com.

„WordPress je všetko, čo potrebujete, aby ste sa dostali na vrchol Google,“

tvrdí jeden z hlavných rečníkov, kreatívny riaditeľ Alec Kinnear z Foliovision s.r.o, marketingovej agentúry zameranej na medzinárodný vývoj webových aplikácií so sídlom v Bratislave.

„Bez vysokých nákladov si môžete vytvoriť vlastnú webovú stránku, ktorá bude patriť medzi najznámejšie na svete. Vyskúšal som si to na webovej stránke kamarátkinej slovenskej jazykovej školy, ktorú som pred šiestimi týždňami nastavil na WordPress.com a teraz jej obchod prekvitá len vďaka internetu. Celkové náklady: € 10. Ja Vám presne ukážem ako sme to urobili.“

Slovenský WordCamp 2013 organizovaný WordPress komunitou predstavuje otvorenú konferenciu s panelovou diskusiou zameranou na redakčný systém WordPress. „Cieľom WordCampu je neformálne stretnutie ľudí z komunity WordPress a zdieľanie skúseností z používania a vývoja redakčného systému,“ hovorí organizátor a člen WordCamp tímu Peter Nemčok. Vítaný je každý, kto má akékoľvek skúsenosti s WordPress a rád by sa zapojil do diskusie.
Ústrednou témou druhého ročníka podujatia je „WordPress ako multifunkčný nástroj pre tvorbu webu.“ Okrem Kinearovej podnetnej prezentácii o SEO (optimalizácia pre vyhľadávače) sa bude hovoriť o sociálnych médiách (Facebook, Google +, Twitter), WordPress spoločenstve, písanií pre internet, aktuálnych trendoch pre e-shopy a mobilný dizajn v podaní expertov na WordPress. O svoje skúsenosti s používaním publikačného systému i možnými návrhmi na jeho zlepšenie sa podelí copywriterka, vydavateľka kníh Monika Zbínová, slovenský WordPress guru a neskrotný web developer Ján Bočínec, CEO vo Webikone a zakladateľ WP.sk Peter Nemčok, prezident ADMA – Asociácie digitálnych marketingových agentúr Pavol Magic, Foliovision art director Michala Lipková a mnoho ďalších špičkových odborníkov.
Bez ohľadu na užívateľsku úroveň, WordCamp je pre každého, koho zaujíma úspešné publikovanie na webe. K dispozícii bude jedna miestnosť pre bežných užívateľov a druhá miestnosť pre developerov s prezentáciami skôr technického charakteru. Začiatok celej akcie bude o 9.00 hod. a predpokladaný koniec odhadujú organizátori o 17.00 hod.
Našťastie, internet nie je len práca a po skončení prezentácií nasleduje WordPress afterparty, ktorá bude pokračovať neskoro do noci, kde budú mať návštevníci možnosť učiť sa navzájom od seba, a takisto sa osobne porozprávať s odborníkmi.

Program, registrácia a aktuálne informácie o WordCampe sledujte na internetovej stránke:

http://2013.slovakia.wordcamp.org/


Pre viac informácií prosím kontaktujte:

PR manažérku WordCampu 2013 Annu Luptákovú,
anna.luptakova@foliovision.com / + 421 907 365 298

organizátora WordCampu Petra Nemčoka,
peter.nemcok@webikon.sk / + 421 918 341 254

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

1 komentár

 1. ahojte, pre všetkých, ktorí si chcú pozrieť fotky a zábery zo sobotnej konferencie WordCamp SK

  som vytvoril Tumblr blog: http://wordcamp2013sk.tumblr.com/

  taktiež zopár videí som umiestnil na vimeo: https://vimeo.com/user17843163

  väčšie videosúbory sú na dropboxe: https://www.dropbox.com/sh/ga2c7ibtyk0oiol/P1WeYd0ci5

  k týmto linkom sa dá jednoducho dostať cez:

  http://goo.gl/3788e

  je to link na evernote…

  v prípade otázok: karol@ixtro.sk

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here