Zastaralé moduly a témy už v katalógu nenájdete

Mohli ste si všimnúť, že z katalógov modulov a tém na WordPress.org, ale aj vo vyhľadávaní v administrácií vašej stránky postupne zmizli niektoré staršie moduly a témy. Podľa vývojárov WordPress je to prvý krok k prečisteniu veľkého množstva dostupných rozšírení, čo má v konečnom dôsledku zabezpečiť aj vyššiu bezpečnosť a stabilitu pri ich používaní.

Konkrétne sa to dotýka všetkých modulov a tém, ktorých kód nebol aktualizovaný viac ako dva roky. Z katalógu však neboli zatiaľ celkom odstránené a odkazy na ne by mali ostať funkčné, akurát ich už nenájdete v zozname spolu s tými aktuálnymi a to ani pri vyhľadávaní z vašej WordPress nástenky.

Prieskum ukázal, že bude takto skrytá skoro tretina z takmer pätnásťtisíc dostupných modulov. Malo by to povzbudiť vývojárov k revízii ich výtvorov a potvrdiť ich vhodnosť pre súčasné vydanie WordPress. V prípade niektorých zastaralých, ale pritom stále funkčných rozšírení,  stačí len doplniť kompatibilitu s aktuálnou verziou WordPress a budú zaradené medzi tie ostatné. Koncovému užívateľovi to sprehľadní vyhľadávanie v katalógu a uľahčí výber toho správneho modulu alebo témy.

The following two tabs change content below.

Ján Bočínec

WordPress ninja at Webikon
je ďalší člen Webikon tímu poskytujúci svoje služby pre slovenskú komunitu okolo WordPress na fóre, ale nie len na ňom ;). Nakoľko mu WordPress už veľmi prirástol k srdcu a nevie si bez neho predstaviť svoj život, rád sa s vami podelí o informácie, rady, alebo programátorské zručnosti.

Latest posts by Ján Bočínec (see all)

Pridaj komentár