WordPress 4.3 „Billie“

Najnovšia verzia WordPress 4.3 nesie meno po známej jazzovej speváčke a textárke Billie Holiday. Nové vlastnosti umožňujú ľahšie formátovať obsah a celkovo prispôsobiť stránku jej používateľom. Verziu 4.3 si môžte stiahnuť z alebo aktualizovať na vašej nástenke.

Čo sa zmenilo?
Pozrite si zmeny prostredníctvom krátkeho videa.

Menu v  možnostiach stránky:

custo

Vytvorte si menu, aktualizujte, priraďujte, všetko naživo v možnostiach stránky. Zjednodušený dizajn poskytuje aj mobilné prístupové rozhranie. S každou verziou je vaša stránka jednoduchšia a rýchlejšia.

Formátovanie klávesových skratiek:

print

S novým formátovaním sa písanie klávesových skratiek stáva rýchlejšie. Pri vytváraní zoznamu vám pomôžu hviezdičky, pri vytváraní hlavičky použite číselné znaky, pre vytváranie nadpisov a podnadpisov použite mriežku.

Ikony webovej stránky:

site-icon-customizer

Ikony webovej stránky reprezentujú vašu stránku vo webovom prehliadači, v záložkách a na domovskej stránke mobilných zariadení. Jednoducho pridajte vašu ikonu stránky v možnostiach prispôsobenia. Táto ikona vám ostane aj v tom prípade, že zmeníte tému.

Bezpečnejšie heslá:

better-passwords

Udržujte vašu stránku v bezpečí vďaka novému prístupu k heslám. Namiesto prijatia hesla cez e-mail, dostanete odkaz na zmenu hesla. V prípade pridania nových používateľov alebo pri úprave profilu používateľa, WordPress automaticky vygeneruje nové bezpečné heslo, ktoré odporúčame bezpečne si uložiť. Dobrý nástroj na ukladanie hesiel je napríklad lastpass.com

Ďalšie vylepšenia:

  • Urobte svoju WordPress stránku prístupnú a schopnú pracovať na hociakom zariadení vďaka vylepšeniu zobrazenia zoznamov v administrácii.
  • Všetky novovytvorené stránky budú mať vypnuté komentáre. Často nechcete, aby vám návštevníci komentovali napríklad záložku o nás či kontakt. Zapnuté komentáre nechajte iba tam, kde majú zmysel.
  • Stránku môžete rýchlejšie prispôsobiť. Keď zobrazíte front-end, môžete kliknúť na odkaz „Prispôsobiť“ v paneli nástrojov pre rýchle zmeny na stránke.
The following two tabs change content below.

Patrícia Somorovská

Junior marketing a blogging at Webikon
Študentka marketingovej komunikácie sa okrem marketingu a copywritingu venuje aj maľovaniu a foteniu. Viac ako kino ju bavia galérie a cestovanie.

Pridaj komentár