WordPress 4.2 “Powell”

Verzia 4.2 prichádza s kódovým označením „Powell“ na počesť jazzového pianistu Buda Powella a je dostupná na stiahnutie alebo sa dá na ňu aktualizovať cez administračné rozhranie WordPress. Nové funkcie vášmu webu umožnia lepšie komunikovať s okolitým svetom a jednoduchšie zdieľať obsah z iných zdrojov.

Ešte jednoduchšie zverejňovanie obsahu

4.2-press-this-2

Vlož, uprav a publikuj. Zoznámte sa s vylepšenou funkcionalitou „Press This“. Cez menu Nástroje pridajte tlačidlo „Press This“ ako záložku prehliadača. Hneď ako tak urobíte budete môcť zdielať obsah z hociakého zdroja doslava jedným kliknutím. Či už sa bude jednať o vaše obľúbené videá, obrázky alebo text, budete mať jednoduchý spôsob ako sa s tým podeliť s čitateľmi vášho webu.

Rozšírená podpora špeciálnych znakov

4.2-characters

Používanie WordPress s iným jazykmi ako WordPress bude s WordPress 4.2 ešte jednoduchšie. Zlepšila sa podpora znakov z jazykov ako čínština, japončina a kórejčina a taktiež je možné používať hudobné a matematické symboly alebo hieroglyfy.

Nič z toho nepoužívate? Stále sa môžete zabávať používaním obrázkových ikoniek priamo v texte. Toto je len malá ukážka 💙, 🐸, 🐒, 🍕 a tu nájdete ďalšie emoji.

4.2-theme-switcher

Prepínanie tém v Možnostiach prispôsobenia (Customizer)

Prehliadajte sí nové témy priamo v Možnostiach prispôsobenia. Upravte si ich ako potrebujete a ako najviac vyhovujú vášmu obsahu a až potom ich ukážte návštevníkom vašej webstránky.

 

4.2-embedsViac automaticky vkladateľného obsahu

Použite priamo odkazy z Tumblr.com alebo Kickstarter a oni sa už sami zobrazia ako majú. Každým vydaním sa WordPress snaží prinášať nové možnosti pri zverejňovaní a úpravách obsahu.

 

4.2-pluginsVylepšená aktualizácia modulov

Stačí kliknúť na aktualizovať a bez toho aby ste boli zbytočne presmerovaný na stránku s informáciami o aktualizačnom procese, sa modul ako zázrakom  aktualizuje na najnovšiu verziu.

 

Pod kapotou

Podpora utf8mb4

Kódovanie znakov v databáze bolo zmenené z utf8 na utf8mb4, čo pridalo podporu pre celú radu 4 bajtových znakov.

Prístupné každému pomocou JavaScriptu

Odteraz môžete posilať hlasové notifikácie do čítača obrazovky cez JavaScript za pomoci wp.a11y.speak(). Vložte tam hocijaký reťazec a ten bude zaslané do príslušnej ARIA zóny pre upozornenia.

Rozdeľovanie zdieľaných výrazov

Rovnaké výrazy medzi jednotlivými taxonómiami sa teraz rozdelia na samostané, pokým bude upravený niektorý z nich a už nebudú viac zdieľané. Viac sa dočítate v Plugin Developer Handbook.

Komplexnejšie radenie v dotazoch

WP_Query, WP_Comment_Query, a WP_User_Query podporujú komplexné radenie s podmienkami cez meta query.

Viac o celom tíme, ktorý sa podieľal na tomto vydaní nájdete v oficiálnom článku na WordPress.org.

😉

The following two tabs change content below.

Ján Bočínec

WordPress ninja at Webikon
je ďalší člen Webikon tímu poskytujúci svoje služby pre slovenskú komunitu okolo WordPress na fóre, ale nie len na ňom ;). Nakoľko mu WordPress už veľmi prirástol k srdcu a nevie si bez neho predstaviť svoj život, rád sa s vami podelí o informácie, rady, alebo programátorské zručnosti.

Latest posts by Ján Bočínec (see all)

3 komentáre

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.