WordPress 4.1 “Dinah”

Svoj prvý tohtoročný vianočný darček si môžete otvoriť už dnes v podobe práve vydaného WordPress 4.1 pomenovaného „Dinah“ po jazzovej speváčke Dinah Washington. Nové funkcie vám pomôžu ešte viac sa sústrediť na písanie a nová základná téma dodá vášmu blogu svieži vzhľad.

Predstavujeme Twenty Fifteen

2015-laptopNajnovšia základná téma, Twenty Fifteen, je zameraná na blogy a má čistý, jednoduchý dizajn.

Twenty Fifteen je plne kompatibilná so všetkými jazykmi a to aj vďaka Google’s Noto font family. Tento font je okrem toho dobre čitateľný na všetkých rozlíšeniach.

Hlavný obsah stránky sa vždy nachádza v strede, bez ohľadu na to, či ju máte otvorenú na mobile, tablete alebo desktope.

Písanie bez rušenia

dfw-screenStačí začať písať…

Niekedy potrebujete všetko okolo seba vypnúť a sústrediť sa len na vlastné myšlienky, ktoré chcete pretaviť do slov. Vyskúšajte nerušený mód písania. Ihneď ako začnete písať, všetky nepotrebné prvky zmíznú z vášho zorného poľa a vy sa môžete sústrediť len na váš text. Všetky nástroje na úpravu textu máte samozrejme stále po ruke, keď ich budete potrebovať.

Ďalšie chuťovky

icon-language2Vyberte si jazyk

Momentálne je WordPress 4.1 preložený do viac ako štyridsiatich jazykov. Môžete medzi nimi prepínať vo Všeobecných nastaveniach.

 

 icon-logout1Kompletné odhlásenie

Nepracujete na svojom vlastnom počítači a máte obavy, že by ste sa v niektorom okne zabudli odhlásiť? Odteraz sa môžte odhlásiť z administrácie WordPress kdekoľvek sa nachádzate.

 

icon-vine1Vkladajte Vine

Videá z Vine teraz vložíte jednoduchým použitím odkazu. Všetky služby, ktoré sa dajú vkladať nájdete v tomto zozname.

 

icon-recommended1Odporúčané moduly

Pri inštalácií nových modulov dostane odporúčania na niektoré ďalšie zaujímavé moduly, ktoré by ste mohli použiť. Odporúčania sa vytvárajú na základe modulov, ktoré vy a ostatní používatelia často inštalujete.

 

Pod kapotou

Komplexné dotazy na databázu

Metadáta, dátumy a výrazy z taxonómií je teraz môžné kombinovať pomocou vnorených vzťahov a viacerých operátorov – A AND ( B OR C ), čím sa dá aplikovať zložitejšia logika.

Customizer API

Customizer umožňuje zobrazovať ovládacie prvky na základe práve prehliadanej stránky.

<title> v témach

add_theme_support( 'title-tag' ) povie WordPress, že má vedieť spracovať viaceré nadpisy stránok.

Developerská príručka

Vylepšovaním dokumentácie v kóde sa stále viac kompletizuje aj webové verzia developerskej príručky.

 

Všetkých prispievateľov do najnovšej verzie WordPress nájdete v oficiálnom článku na WordPress.org. Patrí im veľká vďaka a veríme, že nabudúce tam uvidíme aj niekoho z vás ;). Sledujte Make WordPress a core development blog a pomôžte nám tvoriť ešte lepší WordPress. Na budúci rok nás čaká 4.2!

Šťastné a veselé!

The following two tabs change content below.

Ján Bočínec

WordPress ninja at Webikon
je ďalší člen Webikon tímu poskytujúci svoje služby pre slovenskú komunitu okolo WordPress na fóre, ale nie len na ňom ;). Nakoľko mu WordPress už veľmi prirástol k srdcu a nevie si bez neho predstaviť svoj život, rád sa s vami podelí o informácie, rady, alebo programátorské zručnosti.

Latest posts by Ján Bočínec (see all)

3 komentáre


  1. ani na jednom webe mi nefunguje automaticka instalacia tejto verzie (z verzie predchadzajucej)

    Odpovedať

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.