WordPress 4.1 Beta 1

Pripravovaný WordPress 4.1 je dostupný na testovanie ako beta verzia. Finálna verzia je naplánovaná na prvú polovicu budúceho mesiaca.

John Blackbourn oznámil toto vydanie a pripravil zoznam zmien, na ktoré by ste sa mali zamerať:

  • Nová krásna základná téma Twenty Fifteen. Je prehľadná, mobile-first – veľmi dobre uspôsobená pre mobilné zariadenia, zameraná na blogovanie a jednoduchosť.
  • Nový mód písania bez rušivých elementov – je automaticky povolený v beta vydaní, ale ako to s ním bude vo finále sa rozhodne na základe odozvy od používateľov.
  • Od teraz bude možné inštalovať nové jazykové balíčky priamo zo Všeobecných nastavení.
  • Bol pridaný nový panel na formátovanie vložených obrázkov.

Máme tu samozrejme aj niečo pre developerov:

V prípade, že chcete vedieť viac o tomto vydaní, nazrite sem.

Dúfam, že nemusím pripomínať ako nevhodné je inštalovať túto testovaciu verziu do produkčného prostredia! Najrýchlejšie si 4.1 Beta nainštalujete pomocou modulu WordPress Beta Tester (nastavte si “bleeding edge nightlies”). Druhá možnosť je betu si priamo stiahnuť (zip) a nainštalovať ručne. Každý jeden bug nahláste do alfa/beta fóra a nehanbite sa, všetko je užitočná spätná väzba. Zoznam ešte stále neopravených chýb nájdete tu a všetko čo už bolo upravené zase tu.

 

The following two tabs change content below.

Ján Bočínec

WordPress ninja at Webikon
je ďalší člen Webikon tímu poskytujúci svoje služby pre slovenskú komunitu okolo WordPress na fóre, ale nie len na ňom ;). Nakoľko mu WordPress už veľmi prirástol k srdcu a nevie si bez neho predstaviť svoj život, rád sa s vami podelí o informácie, rady, alebo programátorské zručnosti.

Latest posts by Ján Bočínec (see all)

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.