WordPress 3.4.1 prináša niekoľko vylepšení a je bezpečnejší

Vydanie WordPress 3.4 prebehlo veľmi hladko a za dva týždne si ho stiahlo 3 milióny ľudí. Teraz tu máme opravu na 18 chýb, ktoré sme si pri testovaní nevšimli:

 • Opravený problém kedy neboli rozoznané niektoré šablóny stránok.
 • Odstránené problémy so štruktúrou trvalých odkazov pre kategórie.
 • Lepšie ošetrené nesprávne načítavanie JavaScriptu v moduloch a témach.
 • Pridaná ranná podpora nahrávania obrázkov na iOS 6.
 • Od teraz je v moduloch možné zistiť, či boli aktivované pre celú sieť.
 • Vylepšená kompatibilita so servermi s nainštalovanou istou verziou PHP (5.2.4, 5.4) alebo s neštandardnými nastaveniami (safe mode, open_basedir), čo mohlo spôsobiť vypisovanie upozornení a v niektorých prípadoch aj zabránenie odosielania emailov.

Verzia 3.4.1 opravuje bezpečnostné nedostatky a vylepšuje celkové zabezpečenie. Niektoré dôležité informácie mohli byť potenciálne prezradené a takisto tu bol bug, ktorý umožňoval manipuláciu siete (multisite) neoprávnenými používateľmi. Tieto problémy boli odhalené a následne opravené WodPress bezpečnostným tímom.

Stiahnite si WordPress 3.4.1 alebo vo vašom administračnom rozhraní urobte automatizovanú aktualizáciu.

Pomoc pri prekladaní je neustále potrebná, tak neváhajte priložiť ruku k dielu ;).

The following two tabs change content below.

Ján Bočínec

WordPress ninja at Webikon
je ďalší člen Webikon tímu poskytujúci svoje služby pre slovenskú komunitu okolo WordPress na fóre, ale nie len na ňom ;). Nakoľko mu WordPress už veľmi prirástol k srdcu a nevie si bez neho predstaviť svoj život, rád sa s vami podelí o informácie, rady, alebo programátorské zručnosti.

Latest posts by Ján Bočínec (see all)

13 komentárov


 1. ja mam wordpress v AJ, ako tam tu slovenčinu dostanem??? Ona by sa mala automaticky pri reinštalácii nainštalovať? Som to stále nejak nepochopil… kks. 🙂
  Ďakujem za odpoveď chlapci. 😉

  Odpovedať

 2. ako je to teda s tou slovencinou? vsade v komentoch sa pise ze uz to je prelozene no samotnu slovencinu nikde nevidno…

  Odpovedať

  1. Slovencina je stale v procese validovania a schvalovania. Je to dost prace, momentalne na tom pracujeme styria. Robime vsetko pre to aby do bolo cim skor. Priebezny stav najdes na hlavnej stranke WP.sk.

   Odpovedať

 3. Preklad dokončený. Treba ho len skontrolovať, upraviť a učesať. Potom môže ísť fešák von.

  Odpovedať

  1. Presne tak. Vsetky frazy su uz prelozene. Teraz je to uz len na nas validatoroch aby sme to cele presli, poopravovali po huncutoch, ktory prekladali cez Google translator a bude to. Predpokladam, ze v priebehu 2 tyzdnov vydame slovencinu na WP 3.4.1. Dakujeme vsetkym, ktori pomohli s prekladanim.

   Odpovedať

 4. Linka na preklad v texte nefunguje. Nasiel som si to ale svojpomocne, ze pomozem s prekladom. Zevraj je prelozenych 94%, ale ked som do neho vosiel a vyfiltroval som si neprelezone, tak mi nic nezobrazil. Iba boli niektore zlte, ze ich treba potvrdit. Cize na com to teraz stoji? Mozem potvrdzovat aj ja?

  Odpovedať

  1. Ktorú linku myslíš? Treba preložiť tie dve administrácie, na ktoré nájdeš odkazy v bočnom paneli. Potvrdzovať môžu len správcovia prekladu. Schvaľovanie nechaj na nás, ale podstatné je aby preložený celý WordPress, nie len jeho časť.

   Odpovedať

Pridaj komentár