WordPress 3.1.1

WordPress 3.1.1 je dostupný na stiahnutie. Táto servisná a bezpečnostná aktualizácia opravuje takmer tridsať nedostatkov z verzie 3.1, vrátane:

 • vylepšenia bezpečnosti pri nahrávaní multimédií
 • zlepšenia výkonu
 • opravy podpory pre IIS6
 • opravy trvalých odkazov pre taxonómie a PATHINFO (/index.php/)
 • opravy niekoľkých ojedinelých prípadov v dotazoch (query) a taxonómiách, ktoré pri niektorých moduloch spôsobovali problémy s kompatibilitou

Verzia 3.1.1 taktiež odstraňuje tri bezpečnostné nedostatky, na ktoré prišli vývojári WordPress jadra Jon Cave a Peter Westwood z bezpečnostného tímu. Prvá z nich vylepšuje prevenciu CSRF v nahrávači multimédií. Druhá zabraňuje pádu PHP v určitých prostrediach pri diabolsky zostrojených odkazoch v komentároch a tretia adresuje závadu XSS.

Odporúčame aktualizovať na verziu 3.1.1 čím skôr a to aj v prípade, že ste nenarazili na žiadny problém, pretože sú v nej odstránené aj bezpečnostné chyby. Sťahujte 3.1.1 alebo automaticky aktualizujte z menu Nástenka → Aktualizácie v administračnej zóne vašej stránky.


ZDROJ: http://wordpress.org/news/2011/04/wordpress-3-1-1/

The following two tabs change content below.

Ján Bočínec

WordPress ninja at Webikon
je ďalší člen Webikon tímu poskytujúci svoje služby pre slovenskú komunitu okolo WordPress na fóre, ale nie len na ňom ;). Nakoľko mu WordPress už veľmi prirástol k srdcu a nevie si bez neho predstaviť svoj život, rád sa s vami podelí o informácie, rady, alebo programátorské zručnosti.

Latest posts by Ján Bočínec (see all)

4 komentáre


 1. ahojte chcem sa vas spytat ak si aktualizujem wordpres ktory mam momentalne v slovensine na ten 3:1:1 budem ho mat stale v slovencine?

  Odpovedať

  1. Už vyšla aj lokalizovaná verzia 3.1.1. Technicky je to rovnaké a WordPress ti ostane v slovenčine, ale v ojedinelých prípadoch môžu nastať komplikácie, preto je lepšie vždy radšej chvíľu počkať.

   Odpovedať

 2. Bezpečnostné záplaty sú super, ale vždy keď robím upgrade, rozhasí mi to pluginy a potom niekoľko dní dávam dokopy celý web… a odkedy mám niekoľko desiatok webov, tak to už nie je reálné.

  Viete mi poradiť nejaký normálny spôsob, ako zostať bezpečný a zároveň funkčný?

  Odpovedať

  1. Aktualizácia na minoritné verzie (napríklad 3.1.x) by mala byť úplne bez problémov a nemala by nič „rozhasiť“. Ak WordPress aktualizujete tradičným spôsobom a napriek tomu sa zakaždým niečo pokazí, tak bude skôr chyba v použitých moduloch a téme. Sám pravidelne aktualizujem desiatky webov založených na WordPress a v drvivej väčšine s tým nemám problém. Samozrejme musia byť nahodené na kvalitnom web hostingu a používať iba naozaj dobre naprogramované moduly a témy.

   Odpovedať

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.