WordPress 2.8.2 opravuje XSS bezpečnostnú chybu

Ak ste už aktualizovali na nový WordPress 2.8 alebo 2.8.1, tak by ste mali vašu pozornosť nasmerovať na najnovšiu verziu 2.8.2, ktorá opravuje dosť závažnú XSS bezpečnostnú chybu (XSS sú často zdrojom takýchto chýb) .

V tomto prípade sa jedná o chybu v administrácií teda Ovládacom paneli, kde nie je dostatočne zabezpečené zobrazenie URL adresy autora komentára. Toto môže byť zneužité, nakoľko vás tento odkaz presmerováva z administrácie priamo na externú stránku.

Odporúčam stiahnúť najnovšiu verziu z oficiálnych stránkok WordPress a následne váš systém aktualizovať, alebo vykonať tzv. automatickú aktualizáciu priamo v Ovládacom paneli (Nástroje->Aktualizácie).

The following two tabs change content below.

Ján Bočínec

WordPress ninja at Webikon
je ďalší člen Webikon tímu poskytujúci svoje služby pre slovenskú komunitu okolo WordPress na fóre, ale nie len na ňom ;). Nakoľko mu WordPress už veľmi prirástol k srdcu a nevie si bez neho predstaviť svoj život, rád sa s vami podelí o informácie, rady, alebo programátorské zručnosti.

Latest posts by Ján Bočínec (see all)

5 komentárov

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.