Prvý WordCamp je za nami, čo ďalej?

„WordCamp bol skvelý“ vyjadrili sa účastníci. A my súhlasíme. Akcia splnila svoj účel, zblížila slovenskú WordPress komunitu, poskytla priestor na diskusiu o spoločných projektoch a podala zaujímavé informácie aj ľuďom čo s WordPress až tak aktívne nerobia. Prečítajte si články o WordCamp alebo si pozrite fotky.

Môžeme vám s istotou povedať, že toto určite nebude posledná takáto „stretávka“ a plánujeme aj ďalšie väčšie či menšie stretnutia. Sme otvorení vašim nápadom a návrhom ako aj aktívnej pomoci pri budovaní dobrých vzťahov v komunite. Ak  máte chuť si posedieť a pokecať o našom obľúbenom CMS alebo len tak o všetkom, neostýchajte sa ozvať a spravíme stretko. A ak sa pošťastí, pripravíme čoskoro aj druhý WordCamp. Väčší, so zahraničnou účasťou, s viac témami, no proste WordCamp v pravom zmysle slova. Možno už na jeseň…

V najbližšom období sa budeme venovať veľkej revízii a jazykovej korektúre slovenského prekladu WordPress. Radi by sme zjednotili fórum techforum.sk so stránkou WP.sk. Tiež pripravujeme modul WordPress Slovensko a ďalšie zjednodušenia inštalácie a správy WordPress. Prvou lastovičkou je one-click inštalácia WordPress, ktorú spustil WebSupport v spolupráci s WP.sk počas WordCampu. Zatiaľ je k dispozícii základná inštalácia WordPress v slovenčine, angličtine a češtine, no čoskoro pribudnú ďalšie inštalačné balíčky.

Veľmi radi by sme videli slovenské témy pre WordPress a viac slovenských cool webov postavených na WordPress. Tie najlepšie sa budú môcť prezentovať v súťaži TOP WordPress, ktorú pre vás pripravujeme.

Tešíme sa na ďalšie „wordpressácke“ akcie a nezabúdajte, že každý z vás môže byť aktívnym a významným členom komunity. Či už ste programátor, správca webovej stránky alebo bloger, na tom nezaleží lebo WordPress je tu pre všetkých a každý z neho môže mať užítok. Veríme že spoločne sa nám podarí aj na Slovensku urobiť z WordPress jeden z najatraktívnejších redakčných systémov. Ak ste v niečom dobrý a máte čas a chuť prispieť, neváhajte nás kontaktovať a pomôžte sebe a zároveň aj všetkým ostatným.

„Helping community is helping yourself!“

The following two tabs change content below.

Ján Bočínec

WordPress ninja at Webikon
je ďalší člen Webikon tímu poskytujúci svoje služby pre slovenskú komunitu okolo WordPress na fóre, ale nie len na ňom ;). Nakoľko mu WordPress už veľmi prirástol k srdcu a nevie si bez neho predstaviť svoj život, rád sa s vami podelí o informácie, rady, alebo programátorské zručnosti.

Latest posts by Ján Bočínec (see all)

2 komentáre


Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.