Nové a zdokonalené vyhľadávanie v moduloch na WordPress.org

Jedným z najväčších nedostatkov WordPress.org ohľadne modulov, na ktorý sa používatelia často sťažovali, bolo prakticky nefunkčné vyhľadávanie.

S tým by mal byť už koniec. WordPress.org začal používať technológiu Sphinx (bezplatný open-source full-textový vyhľadávací systém v SQL) na vyhľadávanie v Moduloch na svojich stránkach ako aj z ovládacieho panela vášho webu.

Táto technológia funguje omnoho lepšie, aj keď sú v nej ešte menšie nezrovnalosti (chyba vývojového tímu wordpressu a nie samotnej technológie).

Momentálne môžte vyhľadávať na základe nadpisov/popisov/inštalačných inštrukcií /FAQ/a ďalších informácií (z readme.txt modulu). Zanedlho by malo pribudnúť aj vyhľadávanie pomocou autora a nálepiek.

Preložené z http://wordpress.org/development/2009/02/new-and-improved-plugins-directory-search/

The following two tabs change content below.

Ján Bočínec

WordPress ninja at Webikon
je ďalší člen Webikon tímu poskytujúci svoje služby pre slovenskú komunitu okolo WordPress na fóre, ale nie len na ňom ;). Nakoľko mu WordPress už veľmi prirástol k srdcu a nevie si bez neho predstaviť svoj život, rád sa s vami podelí o informácie, rady, alebo programátorské zručnosti.

Latest posts by Ján Bočínec (see all)

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.