Zraniteľnosť vo viac ako 300 moduloch. Aktualizujte!

V dôsledku nejasnosti v dokumentácii vznikla bezpečnostná chyba v mnohých moduloch. Odporúčame prihlásiť sa do administrácie WordPress a pre istotu aktualizovať všetky moduly, ktoré ponúkajú aktualizáciu. V najbližšie dni tiež odporúčame častejšie kontrolovať, či nevyšla aktualizácia modulov a následne ich ihneď aktalizovať.

Modulov, ktoré sú touto chybou ovplyvnené je viac ako 300, medzi nimi aj mnohé populárne moduly ako:

Viac informácii o chybe si môžete prečítať v článku na blogu Sucuri.

Upozornenie: Pred akoukoľvek aktualizáciou sa uistite, či máte vytvorenú zálohu vašej stránky!

The following two tabs change content below.

Peter Nemčok

umožňovateľ at Webikon
Zakladateľ komunitného portálu WordPress Slovensko a líder v slobodnej firme Webikon. S WordPress pracuje od roku 2007 a od roku 2008 je hlavným validátorom slovenského prekladu WordPress. Organizuje WordPress meetupy, WordCamp Slovensko a WordCamp Europe.

6 komentárov


  1. Ked budem aktualizovat pluginy takze je velke riziko ze bude virus ? Alebo mam si par mesiacov pockat

    Odpovedať

  2. Príde mi automatické upozornenie, že treba aktualizovať onen plugin, keď bude jeho bezpečná verzia vydaná alebo nie ? Dúfam, že áno.

    Odpovedať

  3. Mne jetpack úplne odišiel 🙁 Pri aktualizácii zlyhalo odinštalovanie predošlej verzii, upravovala som manuálne cez ftp ale po upgrade wp som o jetpack prišla a už ho neviem dať späť 🙁 Nedá sa ani odinštalovať ani nainštalovať.

    Odpovedať

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.