Slovenčina pre WordPress 3.2.1 konečne k dispozícii

14

WordPress 3.2.1 je konečne dostupný kompletne v slovenčine aj so všetkými novinkami ktoré WordPress 3.2 „Gershwin“ prináša. Môžete si svoj WordPress aktualizovať automaticky z nástenky (na výber vám tam pribudla slovenská lokalizácia), alebo si stiahnuť inštalačný balíček (zip).

Trvalo to o trošku dlhšie než sme predpokladali, nakoľko zmien bolo požehnane a  nemohli sme sa tomu venovať na plný časový úväzok. Preklad síce neprešiel takou revíziou ako sme plánovali (snáď sa nám to podarí pri ďalšej verzii), ale pre naliehanie komunity sme sa ho rozhodli poskytnúť na stiahnutie. Vďaka ako vždy patrí celej našej komunite WordPress.

V tomto ohľade by sme vás chceli poprosiť aby ste neváhali prispievať vašimi návrhmi na zmeny do prekladu (Multisite, Twenty Eleven) alebo nahlasovať chyby (formulár slúži na nahlasovanie chýb v slovenčine vo WordPress ako aj vo všetkých jeho súčastiach a pridružených projektoch, bbPress, BuddyPress…).

Sme radi, že sa do prekladania zapája stále viac ľudí čo nám aj do budúcna umožní vydávať kompletný preklad bez zbytočných odkladov. Pre tých, ktorý o tom nevedia, tak máme nasadenú aj aplikáciu na preklad ostatných modulov a tém.

Pomáhali:

Angeloverona, .ArMinO., framfield, jkniez, JohnnyPea, jojo, laliebijard, matob, msedivy, pasty, pinq09, skmartin, sopkomir, Spigotek, stani0071 a tommy_c.

Sťahujte slovenskú verziu WordPress 3.2.1 na sk.wordpress.org

 

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

14 Komentáre

  • To je jedna z vecí ktoré sa musia zmeniť globálne v celom preklade. Treba pospisovať všetky takéto nedostatky a dohodnúť sa na jednotnej terminológii, ktorá bude zadefinovaná v kódexe prekladu. Ďalšou takouto vecou je premenovanie výrazu „post“ (vo všeobecnom kontexte) z „článok“ na „príspevok“ nakoľko máme rôzne typy príspevkov (stránky, články, multimédiá a tak ďalej). Samozrejme takýchto vecí je viacero a bude ich treba postupne opraviť.

   V tejto verzií prekladu nám to nevyšlo zakomponovať, ale máme to na pláne urobiť hneď v tej nasledujúcej, preto by bolo dobré keby ste nám napísali vaše pripomienky buď rovno sem do komentárov, na fórum alebo cez formulár spomenutý vyššie v článku.

  • Podobných nedostatkov je v preklade veľmi veľa, a súhlasím s tebou, treba ich opraviť… ale postupne, určite nie tak aby to zdržalo vydanie novej verzie v slovenčine ako tomu bolo teraz.

  • Mudrlantov, ktorí sami nič nerobia, vyčkávajú a potom iba komentujú niekoho iného prácu je plno. A navyše anonymne, lebo sa asi hanbia za svoj názor a boja sa, že by sa prišlo na to ako pri prekladaní nepohli ani prstom.

  • Ak by sa zapojili viacerí tak mohol byť preklad už dávno…je tam stále čo prekladať aj teraz. Komunita sa ozve len keď niečo potrebuje, ale keď by sa mali aj oni do niečoho zapojiť tak samozrejme nemajú čas…Všetci čo sa toho zúčastňujú to robia pre dobro ostatných a predpokladám že sa tomu venujú vo svojom voľnom čase…tak len toľko k tomu, že to trvalo…

 1. Zdravim vas.V prvom rade vam chcem podakovat za vasu snahu o preklad a cas ktorý ste tomu venovali. Dnes som sa rozhododol aktualizovat svoj wordpres,nakolko je tam uz sk preklad.Zial stale mi vypisuje tuto hlasku : Fatal error: Maximum execution time of 5 seconds exceeded in /domains1/do2784200/public/www_root/wp-includes/functions.php on line 2260
  Navyse mam dojem,ze tam nastalo dost zmien,chcel som ist pisat clanok a z listy mi zmizla velkost pisma,moznost zvolenia farby pisma.teraz neviem co s tym.dakujem za odpoved

  • Na podobné otázky tu máme fórum technickej podpory. Skús tam dobre pohľadať a ak napriek tomu nenájdeš čo potrebuješ môžeš napísať nový príspevok, kde sa budeme snažiť tvoje problémy čím skôr nejak vyriešiť.

   A nech ti preklad slúži ;).

 2. ahojte stiahol som install balicek aj so slovencinou nainstaloval, skontroloval config subor ale stale mi slovencina v admin profile nefunguje, viete poradit? dakujem

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here