Prvý WordCamp je za nami, čo ďalej?

„WordCamp bol skvelý“ vyjadrili sa účastníci. A my súhlasíme. Akcia splnila svoj účel, zblížila slovenskú WordPress komunitu, poskytla priestor na diskusiu o spoločných projektoch a podala zaujímavé informácie aj ľuďom čo s WordPress až tak aktívne nerobia. Prečítajte si články o WordCamp alebo si pozrite fotky.

Môžeme vám s istotou povedať, že toto určite nebude posledná takáto „stretávka“ a plánujeme aj ďalšie väčšie či menšie stretnutia. Sme otvorení vašim nápadom a návrhom ako aj aktívnej pomoci pri budovaní dobrých vzťahov v komunite. Ak  máte chuť si posedieť a pokecať o našom obľúbenom CMS alebo len tak o všetkom, neostýchajte sa ozvať a spravíme stretko. A ak sa pošťastí, pripravíme čoskoro aj druhý WordCamp. Väčší, so zahraničnou účasťou, s viac témami, no proste WordCamp v pravom zmysle slova. Možno už na jeseň…

V najbližšom období sa budeme venovať veľkej revízii a jazykovej korektúre slovenského prekladu WordPress. Radi by sme zjednotili fórum techforum.sk so stránkou WP.sk. Tiež pripravujeme modul WordPress Slovensko a ďalšie zjednodušenia inštalácie a správy WordPress. Prvou lastovičkou je one-click inštalácia WordPress, ktorú spustil WebSupport v spolupráci s WP.sk počas WordCampu. Zatiaľ je k dispozícii základná inštalácia WordPress v slovenčine, angličtine a češtine, no čoskoro pribudnú ďalšie inštalačné balíčky.

Veľmi radi by sme videli slovenské témy pre WordPress a viac slovenských cool webov postavených na WordPress. Tie najlepšie sa budú môcť prezentovať v súťaži TOP WordPress, ktorú pre vás pripravujeme.

Tešíme sa na ďalšie „wordpressácke“ akcie a nezabúdajte, že každý z vás môže byť aktívnym a významným členom komunity. Či už ste programátor, správca webovej stránky alebo bloger, na tom nezaleží lebo WordPress je tu pre všetkých a každý z neho môže mať užítok. Veríme že spoločne sa nám podarí aj na Slovensku urobiť z WordPress jeden z najatraktívnejších redakčných systémov. Ak ste v niečom dobrý a máte čas a chuť prispieť, neváhajte nás kontaktovať a pomôžte sebe a zároveň aj všetkým ostatným.

„Helping community is helping yourself!“

Ján Bočínec

Ďalší člen Webikon tímu poskytujúci svoje služby pre slovenskú komunitu okolo WordPress na fóre, ale nie len na ňom ;). Nakoľko mu WordPress už veľmi prirástol k srdcu a nevie si bez neho predstaviť svoj život, rád sa s vami podelí o informácie, rady, alebo programátorské zručnosti. Twitter | Facebook

2 komentáre

  1. Spätné upozornenie: WordCamp bol skvelý | WordCamp Slovensko 2012

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *