Predstavenie WordPress aplikácie pre iOS vo verzii 3.1

0

Všetci Apple nadšenci, zbystrite pozornosť! Je tu nová verzia WordPress pre iOS, ktorú si môžete stiahnuť priamo z App Store.

Celá aplikácia sa dočkala redizajnu ako pre iPhone tak pre iPad a nájdete v nej aj tonu nových funkcií.

Nové používateľské rozhranie

Hneď po stiahnutí vás privíta nová uvítacia obrazovka, ktorá vám pomôže pridať vaše stránky do aplikácie. V ďalšej časť, tzv. Reader, môžete čítať blogy ktoré sledujete na WordPress.com ale i hľadať podľa témy alebo známosti, o tom viac neskôr.

Na iPhone navigujete pomocou ikony v pravej hornej časti – vysunie sa bočná lištu, na ktorej nájdete obsah vašich blogov ako aj možnosť na rýchle nahranie fotky (Quick Photo) a prístup do nastavení.
Na iPade je bočná lišta viditeľná hneď a poskytuje rozšírenejšie nastavenie, ktoré sú zaradené do jednotlivých odsekov.

Zlepšená podpora štatistík
V prípade že používate blog a štatistiky na WordPress.com môžete jasať – priamo v najnovšej verzii WordPress pre iOS nájdete kopletné WordPress štatistiky (WordPress.com Stats). Znamená to viac detailov, lepšia kontrola a oveľa lepší dizajn, využívajúci miesto na maximum.

Reader a Quick Photo pre iPad
Nový iPad poskytuje vďaka svojmu rozlíšeniu dostatočne veľký priestor pre panelové rozhranie, pomocou ktorého môžete surfovať vo vašich obľúbených stránkach prípadne si ju rovno celú otvoriť priamo z aplikácie.
Quick Photo  bola jedna z najpoužívanejších funkcií na iPhone, teraz je dostupná i pre iPad, pričom na nahrávanie rovnako používa buď vstavanú kameru iPadu alebo knižnicu médií.

Friend Finder
Sociálny aspekt WordPress.com sa ešte viac rozširuje pomocou nových funkcií na integráciu sociálnych sietí, ktoré môžete použiť na bezpečné dohľadanie blogov vašich priateľov na Facebook, Twitter kontaktov alebo kontaktov uložených v zariadení.

Formáty článkov
Možnosť publikovať články v rôznych formátoch je v mnohých témach podstatným dizajnovým doplnkom, v najnovšej verzii túto možnosť (ak ju podporuje téma) umožňuje aj nový WordPress pre iOS.

Ďalšie vylepšenia a opravy
– Nový náhľad článku pre iPad s prehľadnejším kompletným formátovaním.
– Podpora pre zobrazenie na šírku – takmer všetky obrazovky aplikácie vrátane záložiek pri úprave článku podporujú zobrazenie na šírku (zmena oproti predchádzajúcej verzii na zariadeniach iPhone a iPod Touch).
– Jednoduchá dostupnosť WordPress nástenky a webstránky pomocou odkazov priamo v bočnej lište, umožňujúca rýchly prístup ku všetkým potrebným nastaveniam.

Nová verzia WordPress pre iOS 3.1 zároveň prináša celkovo viac ako 180 zlepšení a opráv!

Vývoj napreduje míľovými krokmi a vývojári už hovoria o ďalšej verzii. Zatiaľ sa šušká niečo o pridaní vizuálneho editora, notifikačného priestoru a podpory pre ilustračný obrázok k článku (Featured Image).

Chcete pomôcť aj vy? Navštívte oficiálnu stránku aplikácie, prečítajte si vývojársky blog a zapojte sa do diskusie.

 

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here