Pozrite čo všetko dokáže WordPress

6

Je neuveriteľné, kam sa dostal WordPress za posledných 10 rokov. Predstavuje spoľahlivý a overený nástroj na tvorbu stránok. Moduly, témy a vlastnosti tvoria jeho hlavné prednosti.  Časom sa z nástroja na blogovanie stal komplexný systém, schopný takmer všetkého. Predstavíme vám niekoľko vecí, o ktorých ste možno netušili, že ich WordPress dokáže. Nemusíte sa báť ich vyskúšať.

1. Sieť stránok

Táto funkcia spraví z webstránky sieť stránok. Vytvoríte tak rôzne sekcie, fóra alebo on-line obchody. Každá sekcia môže mať iný vzhľad. Správu siete vykonáva tzv. super administrátor, ktorý spravuje všetky stránky. Ak ju chcete nastaviť, musíte pridať do súboru wp-config.php nasledovné:

 /* Multisite */ define( 'WP_ALLOW_MULTISITE', true );

Zvyšné nastavenia nájdete v kódexe. Táto funkcia nie je vhodná pre blog alebo správu viacerých stránok. Je vhodná pre potrebu univerzitného portálu alebo stránky typu WordPress.com.

2. Sociálna sieť / komunitné fórum

Máte priateľov a neviete sa zorganizovať? Kto by nechcel mať vlastnú sociálnu sieť? Neukážeme vám, ako vybudovať Facebook 2, ale sociálnu sieť si môžete vytvoriť pomocou modulu BuddyPress. Tento modul predstavuje výborný komunikačný kanál vrámci komunity. Používatelia sa môžu registrovať, vytvárať profily a posielať správy. Ak by vám toto nestačilo, existuje viac ako 330 modulov na rozšírenie funkcií BuddyPress.

Fóra sú skvelé na budovanie komunity. Modul bbPress dokáže z vašej stránky urobiť komunitné fórum. Jednoduchá inštalácia a veľa modulov umožní nastaviť si ho podľa seba. Môžete použiť prihlasovanie pomocou sociálnych sietí, nahrávať obrázky, integrovať toto fórum s vašou sociálnou sieťou (BuddyPress) alebo WordPress obsahom. Nájdete tu všetko potrebné pre organizáciu komunity.

3. Krátke kódy

O krátkych kódoch ste už pravdepodobne počuli. Nemusíte sa báť, že urobíte chybu v CSS kóde pri niekoľkonásobnom zadávaní toho istého formulára. Sú užitočné pri zadávaní napr. AdSense alebo tlačidiel pre sociálne siete. Pridávajú funkcionalitu kdekoľvek, kam sa dá vložiť obsah.

4. E-Shop

E-shop WooCommerce zmení vašu stránku na internetový obchod. Upraviteľný modul vám umožní nielen predávať tovar alebo spravovať sklad. Pomocou tohto e-shopu môžete vykonávať platby (či už cez službu PayPal alebo platobnou kartou) aj rozposielať tovar. WooCommerce sa stará o celý systém e-shopu. Nepotrebujete žiadne ďalšie programy. Rozšíriť ho môžete pomocou rozličných modulov. Všetko, čo potrebujete, nájdete na jednom mieste.

5. Galéria obrázkov/Portfólio

Ste fotograf a potrebujete ukázať vaše portfólio? Nie je nič jednoduchšie, ako použiť modul NextGEN Gallery. Tento modul spravuje vaše obrázky, dokáže ich orezať, spraví pekné prechody a dodá efekty. Môžete si vybrať medzi zobrazením náhľadov alebo prezentáciou obrázkov. Obsahuje všetko potrebné pre správu galérie.

6. Inzertný portál

Či už ste agentúra, podnikateľ, webový vývojár, alebo blogger, môžete používať WordPress ako inzertný portál. Ak chcete predať produkty, použijete e-shop. Ak však chcete, aby vaši používatelia odosielali vlastné inzeráty, použijete modul AWPCP. Budete ohromení možnosťami tohto modulu. Kompletná správa inzerátov, možnosť nahrávania obrázkov, moderácia a mnoho iného.

7. Videoblog

Chcete vašim návštevníkom niečo povedať? Ukážte im to na videu! Naučte vašich zákazníkov, ako používať váš produkt. Natočte inštruktážne video. Urobte si online školu. Pomocou modulov môžete používateľom udeliť odlišné práva. Používateľom tak zaistíte prístup k tomu, čo si objednali. Videoblog predstavuje pútavú a efektívnu možnosť zdieľania informácií. Publikovanie nebolo nikdy jednoduchšie.

Tento článok predstavuje len zlomok zo schopností WordPress. Na čo ho využívate vy?

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

6 Komentáre

  1. No, pravdupovediac, myslel som, že to tu bude ukázané (v maili bolo napísané „Pozrite si…“ nie „prečítajte si…“. ALE Michal Vittek je meno (a foto), ktoré už pár týždňov spájam s pojmom KVALITA. Ďakujem.

    • Vďaka Maroš. Som rád, že sa ti Mišove články páčia. Verím, že spoločne ešte prinesieme veľa zaujímavého obsahu o WordPress. 🙂

  2. WordPress milujem. Kedysi dávnejšie som používal aj drupal ale v súčasnosti je WordPress je jednoducho voľba číslo jedna a dokonca som naňho nahovoril aj kamarátov ktorí mali predtým firemné stránky v statickom HTML.

  3. Ja mám wordrpess veľmi rá, je tu veľa modulov, používam najradšej šablónu graphene čo má veľa možností. Jednoducho wordpress je SUPER !!

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here