Oficiálna Facebook integrácia pre WordPress

3

Na vývojárskom blogu Facebooku sa dnes objavila informácia o vydaní nového modulu pre WordPress. Pomocou neho môže autor príspevku jednoducho integrovať Facebook funkcionalitu ako je sociálne publikovanie alebo takzvané zmienky (niekoho mena).

Na module pracovali Facebook technickí inžinieri v spolupráci s open source partnermi a navrhnutý je tak, aby ste pre jeho použitie nemuseli napísať ani riadok kódu. Okrem toho bez problémov funguje na mobilných zariadeniach, má podporu viacerých jazykov a je schválený v rámci WordPress.com VIP programu.

Sociálne publikovanie

Po inštalácií a nastavení (ktorým vás modul sám kompletne prevedie) budete môcť zároveň publikovať obsah príspevku, ktorý máte vo WordPress na vašu „Timeline“ a/alebo Facebook stránku, ktorú spravujete. Takisto môžete spomenúť mená týchto stránok a/alebo vašich priateľov pre ešte lepšiu distribúciu obsahu po tejto sociálnej sieti.

WordPress Widgety

Ako widgety môžete použiť nasledovné sociálne moduly:

  • Activity Feed – ukazuje čitateľom aktivitu ich priateľov súvisiacu s vašim webom ako „páči sa mi“ a komentáre.
  • Odporúčania – zoznam personalizovaných odporúčaní na stránky, ktoré by sa tiež mohli vašim návštevníkom páčiť. Zároveň je tu pre nich možnosť odporučiť text, ktorý práve čítajú, na svojej „Timeline“.
  • Prispôsobiteľné „Páči sa mi„, „Odoberať“ a „Odoslať“ tlačidlá.
  • Komentáre – jednoduchý spôsob ako umožniť ľuďom napísať komentár na vašu webovú stránku a zároveň na Facebook. Súčasťou sú aj nástroje na moderovanie a automatická SEO podpora pre Facebook komentáre, čiže sa nemusíte báť, že by ich vyhľadávače neindexovali a strácali by ste tým návštevnosť.

Sťahujte WordPress Facebook modul priamo z katalógu na WordPress.org.

Takéto sociálne prepojenie týchto dvoch veľmi obľúbených platforiem určite dokáže ešte viac zviditeľniť obsah vášho webu na internete.

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

3 Komentáre

    • Inštalácia je naozaj veľmi jednoduchá a sám modul ti ju pri aktivácií v pár bodoch stručne ozrejmí.

      Ak si spravil všetký potrebné kroky, možno máš problém niekde indev. V tom prípade skús napísať na fórum podory, kde si sa zasekol a čo ti nejde.

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here