Na čom sa pracuje pre WordPress 4.0

4

Keďže som tento článok už mal pripravený, nerad by som ho nechal nezverejnený. Doplnil som zopár screenshotov k tým názvom :-), i napriek tomu, že Jano už spomenul uvoľnenie Beta verzie. Momentálne sa v plnom nasadení skúšajú nové veci a následne opravujú chyby. V oboch činnostiach je pomoc vítaná.

Widget Customizer

Úprava widgetov pomocou Customizer-a, ktorá má pomôcť s ich zoradením a zjednodušením úprav v štýle, čo vidíš, to aj dostaneš (WYSIWYG).
Viac info na #27406

Voľba jazyka pred inštaláciou

Na túto novinku sa teším a snažím sa aj spolupodielať. Pred inštaláciou sa zobrazí zoznam dostupných prekladov WP a následne po voľbe jazyka sa nainštaľuje a už aj samotná inštalácia bude s natívnym textom pre inštalatéra. Teraz je to „seknuté“ pri doladení dizajnu. Spočiatku som nechápal, prečo nedajú len <select> s atribútom size="", ale potom mi došlo, že chcú rovnaký dizajn v každom operačnom systéme. Hackovanie JavaScriptu pre browsery dá zabrať popri práci 🙂
Samotný priebeh je v tickete #28577

Grid zobrazenie pre Multimédiá

Čo som naposledy skúšal diff, tak to fajne fungovalo, len vzhľad musia doladiť, kde im ešte ostáva pár vecí.
Mockupy a skúšobné kódy sú na #ticket/24716

Možnosť pre adminov generovať a zaslať heslo užívateľovi

Pri stránkach s množstvom užívateľov zmena a následné zaslanie hesiel sa stane nutnou prácou.
Riešenie a alternatíva je dostupná na #24633

Plugin karty

V sekcii pluginov plánuju po rokoch redizajn. Experimentujú so zámenou tabuľky na 2-stĺpcové zobrazenie v tvare kariet. Kód je v štádiu testovania usability a experimentovania s dizajnom karty, či s bannerom, tak ako zobraziť na mobile, apod. Osobne som skúšal s bannerom, ale treba sa s tým pohrat a vymyslieť, skôr parketa pre UX dizajnéra a grafika.
Kód na vyskúšanie je na #28785

Redizajn vyskakovacieho okna pre pridanie modulu

Experimentuje sa s pridaním bannera do hlavičky vyskakovacieho okna.
Viac náhľadov o procese je na #27440

Redizajn stránky pre pridanie modulov

Tuto bohužial ešte neni veľký progress.
Doteraz hotové je na #28673 a #28753
Install plugin

Snažil som sa zmieniť úprav, ktoré môžu byť pre užívateľov zaujímavé. Verzia 4.0 má byť podľa roadmapy dostupná 27. augusta 2014, ešte pred európskym WordCampom. Ostatné úpravy, ktoré sú zaradené do 4.0 releasu sú na https://core.trac.wordpress.org/milestone/4.0

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

4 Komentáre

  1. Michal Z. pekný článok avšak mám otázku na vás ako vývojára wordpressu.. Odkedy mám inštalovaný WP 4.0 mám problém pracovať s WYSIWIG editorom keď chcem vložiť odkaz do textu alebo chcem editovať obrázok tak stlačím tlačítko ikonku a nič sa nedeje, je to mrtve. Predtým v 3.9 všetko fungovalo bez problémov.

    Už som riešil aj s helpdeskom z hostingu, a zvalili to na WordPress 4,0 bug.. Čo si o tom myslíte ? Som bezradný lebo všetko musím editovať cez HTML rozhranie..

    ďakujem mockrát !

    Kajo

    • Dobry den, tipujem na JavaScript error. Mne sa podobne stalo s pluginom qTranslate, blokovali sa navzajom.

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here