Oficiálna Facebook integrácia pre WordPress

Na vývojárskom blogu Facebooku sa dnes objavila informácia o vydaní nového modulu pre WordPress. Pomocou neho môže autor príspevku jednoducho integrovať Facebook funkcionalitu ako je sociálne publikovanie alebo takzvané zmienky (niekoho mena).

Na module pracovali Facebook technickí inžinieri v spolupráci s open source partnermi a navrhnutý je tak, aby ste pre jeho použitie nemuseli napísať ani riadok kódu. Okrem toho bez problémov funguje na mobilných zariadeniach, má podporu viacerých jazykov a je schválený v rámci WordPress.com VIP programu.

Sociálne publikovanie

Po inštalácií a nastavení (ktorým vás modul sám kompletne prevedie) budete môcť zároveň publikovať obsah príspevku, ktorý máte vo WordPress na vašu „Timeline“ a/alebo Facebook stránku, ktorú spravujete. Takisto môžete spomenúť mená týchto stránok a/alebo vašich priateľov pre ešte lepšiu distribúciu obsahu po tejto sociálnej sieti.

WordPress Widgety

Ako widgety môžete použiť nasledovné sociálne moduly:

 • Activity Feed – ukazuje čitateľom aktivitu ich priateľov súvisiacu s vašim webom ako „páči sa mi“ a komentáre.
 • Odporúčania – zoznam personalizovaných odporúčaní na stránky, ktoré by sa tiež mohli vašim návštevníkom páčiť. Zároveň je tu pre nich možnosť odporučiť text, ktorý práve čítajú, na svojej „Timeline“.
 • Prispôsobiteľné „Páči sa mi„, „Odoberať“ a „Odoslať“ tlačidlá.
 • Komentáre – jednoduchý spôsob ako umožniť ľuďom napísať komentár na vašu webovú stránku a zároveň na Facebook. Súčasťou sú aj nástroje na moderovanie a automatická SEO podpora pre Facebook komentáre, čiže sa nemusíte báť, že by ich vyhľadávače neindexovali a strácali by ste tým návštevnosť.

Sťahujte WordPress Facebook modul priamo z katalógu na WordPress.org.

Takéto sociálne prepojenie týchto dvoch veľmi obľúbených platforiem určite dokáže ešte viac zviditeľniť obsah vášho webu na internete.

The following two tabs change content below.

Ján Bočínec

WordPress ninja at Webikon
je ďalší člen Webikon tímu poskytujúci svoje služby pre slovenskú komunitu okolo WordPress na fóre, ale nie len na ňom ;). Nakoľko mu WordPress už veľmi prirástol k srdcu a nevie si bez neho predstaviť svoj život, rád sa s vami podelí o informácie, rady, alebo programátorské zručnosti.

Latest posts by Ján Bočínec (see all)

4 komentáre


 1. Urcite by bolo vhodne asi spravit aj navod na instalaciu pretoze mne to vobec nefunguje.

  Odpovedať

  1. Inštalácia je naozaj veľmi jednoduchá a sám modul ti ju pri aktivácií v pár bodoch stručne ozrejmí.

   Ak si spravil všetký potrebné kroky, možno máš problém niekde indev. V tom prípade skús napísať na fórum podory, kde si sa zasekol a čo ti nejde.

   Odpovedať

Pridaj komentár