Modul na pomoc WordPress vývojárom

Mnoho vývojárov ani netuší, že WordPress ponúka viacero nástrojov na uľahčenie ich práce. Samotné jadro WordPress napríklad obsahuje ladiaci mód a mnoho ďalších vychytávok poprídávala už aj komunita, ktoré vývoj a ladenie zjednodušujú. Najťažšia časť je zvyčajne nájsť tú správnu kombináciu pomôcok a naučiť sa ich správne používať.

Programátori zo služby WordPress.com VIP prevádzkovanej firmou Automattic pre vás preto stvorili vývojársky modul Developer. Je to jediné čo budete v základe potrebovať pri vývoji na WordPress platforme. Pomocou neho si optimálne nakonfigurujete vývojárske prostredie a aktivujete všetky najdôležitejšie moduly.

Ako vývojár môžem len odporučiť aby ste si tento modul nainštalovali na vašu testovaciu stránku alebo do prostredia kde vyvíjate. Stiahnuť si ho môžete normálne z katalógu modulov na WordPress.org alebo priamo z vašej nástenky (Moduly > Pridať nový).

Môžete si ho tiež „forknúť“ na GitHube a prispieť vašimi nápadmi na vylepšenie a tipmi na čo sa zabudlo. Aké nástroje používať pri vývoji WordPress modulov a tém vy? Budeme radi, keď sa s nami podelíte v komentároch.

The following two tabs change content below.

Ján Bočínec

WordPress ninja at Webikon
je ďalší člen Webikon tímu poskytujúci svoje služby pre slovenskú komunitu okolo WordPress na fóre, ale nie len na ňom ;). Nakoľko mu WordPress už veľmi prirástol k srdcu a nevie si bez neho predstaviť svoj život, rád sa s vami podelí o informácie, rady, alebo programátorské zručnosti.

Latest posts by Ján Bočínec (see all)

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.