Jetpack – balík užitočných rozšírení

Jetpack je modul pre WordPress, ktorý na vašu stránku pridáva niekoľko zaujímavých a užitočných cloudových služieb poskytovaných v sieti WordPress.com. Modul pre svoju plnú funkcionalitu vyžaduje, aby ste si vytvorili účet v sieti WordPress.com (v prípade, že ho už nemáte) a prepojili ho s vašou stránkou.

Inštalácia a pripojenie účtu je naozaj intuitívne, tak ako aj samotné používanie modulu, ktorého ovládanie je kompletne integrované do WordPress aplikácie.

Zoznam dostupných služieb (časom budú pribúdať ďalšie):

 • Gravatar Hovercards: Zobrazí rozšírené informácie zo služby Gravatar (celé meno, bio, odkazy na ďalšie stránky…) o osobe, ktorá pridala komentár ku vašim článkom.
 • WordPress.com Stats: Majte prehľad o štatistikách návštevnosti vašej webovej stránky s týmto výkonným a prehľadným nástrojom.
 • Jetpack komentáre: Umožnite vašim návštevníkom vkladať komentáre pod ich WordPress.com, Twitter alebo Facebook účtom prostredníctvom vylepšeného formuláru.
 • Odoberanie: S týmto rozšírením sa používatelia môžu prihlásiť na odoberanie nových príspevkov a komentárov prostredníctvom email správ.
 • VaultPress: Zálohy a kontrola bezpečnosti v reálnom čase pre váš WordPress web.
 • Kontaktný formulár: Zobrazte kontaktný formulár na ktorejkoľvek stránke pár kliknutiami.
 • Extra Widgety: Pridáva widget do bočného panelu, ktorým jednoducho zobrazíte obrázky, vaše tweety, RSS odkazy a vaši čitatelia budú mať väčši prehľad o aktuálnych informáciách.
 • Shortcodes: Rýchlo pridajte videá, obrázky a mnoho ďalšieho do vašich článkov, či stránok pomocou jediného riadka kódu. Zoznam skrátených kódov, ktoré môžete použiť, nájdete na tejto stránke.
 • WP.me skrátené odkazy: Automaticky vytvorí skrátený odkaz (mini-url) pre každý článok na vašej stránke, ktorý môžete jednoducho skopírovať a vložiť.
 • LaTeX: Použite známi značkovací jazyk na vytvorenie pekne vyzerajúcich matematických výrazov a rovníc.
 • Zdieľanie: Vaši čitatelia môžu jednoducho zdieľať publikované články pomocou emailu alebo ich obľúbených sociálnych sietí.
 • After the Deadline: Pri písaní môžete využívať inteligentnú kontrolu preklepov a pravopisu.
 • Vylepšená distribúcia: Automatické zdieľanie vašich verejných príspevkov a komentárov vo vyhľadávačoch a ostatných službách.

Momentálne sú všetky spomenuté rozšírenia poskytované zdarma, ale je možné že niektoré z nich budú po čase čiastočne spoplatnené.

V prípade, že už teraz využívate niektorú zo služieb, ako napríklad WordPress.com Stats, tak sa vám vrelo odporúča prejsť na Jetpack a vaše dáta budú automaticky premiestnené.

Jetpack môžete sťahovať  aj priamo z katalógu modulov na WordPress.org. Viac informácií na jetpack.me.

Na záver ešte chceme poznamenať, že tento modul nemá nič spoločné s Mozilla Jetpack a je to kompletne nezávislý projekt. Použitie tohto mena je však absolútne v poriadku a vývojári z Mozzilla tímu s tým nemali žiadne problémy ;).

The following two tabs change content below.

Ján Bočínec

WordPress ninja at Webikon
je ďalší člen Webikon tímu poskytujúci svoje služby pre slovenskú komunitu okolo WordPress na fóre, ale nie len na ňom ;). Nakoľko mu WordPress už veľmi prirástol k srdcu a nevie si bez neho predstaviť svoj život, rád sa s vami podelí o informácie, rady, alebo programátorské zručnosti.

Latest posts by Ján Bočínec (see all)

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.