Adminer – správa databázy

Adminer (predtým phpMinAdmin) je plne vybavený nástroj pre správu databázy napísaný v PHP. Na rozdiel od nástroja phpMyAdmin obsahuje jediný súbor, ktorý je pripravený pre nahranie na cieľový server. Adminer je k dispozícii pre MySQL, PostgreSQL, SQLite, MS SQL a Oracle.

Modul Adminer integruje do ovládacieho panela WordPress nástroj, ktorého popis je uvedený vyššie  (prevzaté zo stránky Admineru). Tento modul vám umožňuje jednoduchú správu databázy vašej stránky priamo z prostredia ovládacieho panela, a to dokonca bez akýchkoľvek ďalších nastavení. Stačí len aktivovať a máte prístup k tabuľkám v databáze, kde môžete prevádzať požadované operácie, ako napríklad spúšťať SQL príkazy.

Modul nájdete v katalógu modulov na WordPress.org. Nástroj Adminer sa dá samozrejme použiť aj samostatne a môžete si ho stiahnuť na tejto stránke, kde nájdete aj ďalšie informácie.

The following two tabs change content below.

Ján Bočínec

WordPress ninja at Webikon
je ďalší člen Webikon tímu poskytujúci svoje služby pre slovenskú komunitu okolo WordPress na fóre, ale nie len na ňom ;). Nakoľko mu WordPress už veľmi prirástol k srdcu a nevie si bez neho predstaviť svoj život, rád sa s vami podelí o informácie, rady, alebo programátorské zručnosti.

Latest posts by Ján Bočínec (see all)

3 komentáre
  1. Adminer som poznal, ale integrovat do WP ma to nenapadlo. Kazdopadne to je celkom dobry napad, nabuduce sa nebudem musiet logovat do dvoch roznych adminov a postaci mi jeden ;).

    Dik

    Odpovedať

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.