Moduly na ladenie WordPress

2

Moduly, ktoré vám pomôžu vyladiť kód vo WordPress.

  • Debug Bar (vyžaduje WordPress 3.1+) pridá do administračného panela v hornej časti stránky položku „Debug“. Po kliknutí na ňu sa vám zobrazí množstvo dôležitých informácií, napríklad o dotazoch (WordPress query), cache. V prípade, že je zapnutý ladiaci mód (WP_DEBUG), tak zobrazí aj PHP varovania a upozornenia. Pri aktívnom SAVEQUERIES zase umožňuje sledovať MySQL dotazy a vypísať ich. Doplňujúci modul s podobným názvom Debug Bar Console pridá funkcionalitu PHP/MySQL konzoly. Kint Debugger vám zase pomôže zrozumiteľne vypísať informácie o premenných, Debug Bar Cron ukáže zoznam načasovaných akcií a dostupné sú aj ďalšie.
  • Modul Debug Objects tiež poskytuje užívateľovi veľké množstvo užitočných údajov, vrátane technických údajov týkajúcich sa serveru. Výhodou je možnosť zobrazovať tieto informácie iba vtedy, keď za URL adresu pridáte ?debugobjects=true. Tieto dáta vám často pomôžu lepšie pochopiť ako WordPress funguje a samozrejme poskytuje rozbor procesov prebiehajúcich v pozadí priamo na stránke.
  • Pomocou Debug This administrátor jednoducho nahliadne do dát z WP, PHP či serveru.
  • Debug Queries vypíše pre administrátora zoznam dotazov (query) a pomôže napríklad nájsť pomalé dotazy. Spolupracuje s Debug Object.
  • Debogger je zas jednoduchý nástroj zameraný doladenie WordPress tém. Dokáže zobraziť dôležité informácie v pätičke stránky. Na každej stránke tiež kontroluje validitu pre W3C. Tento modul vám môže pomôcť doladiť tému pred tým, ako ju niekde nasadíte alebo pridáte do WordPress katalógu tém.
  • wp pear debug je ladenie pomocou pear php_debug knižnice. Umožňuje nastaviť ktorej užívateľskej role sa požadované informácie zobrazia a či len v ovládacom paneli alebo aj priamo na stránke. Modul ponúka pokročilé funkcie a medzi zaujímavosti patrí zobrazenie informácií prostredníctvom „shortcode“. Všetko potrebné sa inak zobrazuje v hornej časti stránky v šikovnom plávajúcom paneli, ktorý žiadno nenarušuje štruktúru stránky.
  • Log Deprecated Notices slúži na zaznamenávanie používania zastaralých súborov, funkcií, argumentov funkcií a identifikovanie, kde bola takáto funkcionalita použitá. Záznamy môžete ľubovoľne vymazávať a dokonca ich môžete označiť ako „mute“, čo znamená, že ich vyradíte z hlavného zoznamu, ale nebudú opakovane zaznamenané.  Modul ukladá upozornenia na použitie zastaralej funkcionality do databázy, čo môže časom spôsobovať preťažovanie databázy, ale inak sa jedná o veľmi užitočný nástroj.
  • Rewrite analyzer analyzuje „prepisovacie pravidlá“ (rewrite rules) a zvýrazňuje v nich časti, ktoré sa týkajú WordPress dotazov (query). Komu sa nechce vytvárať súbor, tak si to môže stiahnuť priamo od nás zo servera.
  • Rewrite Rules Inspector je jednoduchý nástroj dostupný priamo z administrácie WordPress na kontrolu a vylaďovanie pravidiel pre prepis URL adresy. Môžete si nechať vypísať všetky pravidlá alebo zobraziť len tie, ktoré sa zhodujú s vami vybranou URL. Jednou z funkcií je aj mäkký reset na opätovné vygenerovanie pravidiel prepisu.
  • VIP Scanner slúži pre spätnú kontrolu vašej práce, či ste nepoužili nesprávne alebo zastarané funkcie, nemáte v kóde zbytočné chyby a dokonca viete overiť aj jeho bezpečnosť vo WordPress aplikácii.
  • Core Control sa v podstate skladá z piatich modulov, ktoré sa dajú zapínať a vypínať podľa potreby. Dokáže zobraziť všetky úlohy pre „cron“ a spúšťať ich. Môžete povoliť alebo zakázať rôzne prístupy k systému súborov pri aktualizáciách a inštalácii nových modulov a tém, ako aj externé HTTP prístupy. Zároveň môžete tieto externé HTTP prístupy zaznamenávať. Taktiež umožňuje zakázať automatickú kontrolu pre aktualizácie modulov, tém alebo samotného WordPress.

 

 

Používate na ladenie iné moduly? Napíšte nám vaše tipy do komentárov.

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

2 Komentáre

  1. […] Použite niektorý z modulov, ktoré sme spomínali v článku Moduly na ladenie WordPressu. […]

  2. […] práce. Samotné jadro WordPress napríklad obsahuje ladiaci mód a mnoho ďalších vychytávok poprídávala už aj komunita, ktoré vývoj a ladenie zjednodušujú. Najťažšia časť je zvyčajne nájsť tú správnu […]

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here