Ladíme WordPress a odstraňujeme chyby

0

Veľa vývojárov tém a modulov stále plne nevyužíva potenciál ladiacich nástrojov vo WordPress. Predstavíme tu päť spôsobov, ktoré vám pomôžu jednoducho nájsť prípadné chyby a optimalizovať kód.

 1. WP_DEBUG
  Keď zadefinujete define( ‚WP_DEBUG‘, true ); vo wp-config.php (stačí false vymeniť za true), uvidíte nielen chybové hlásenia pre PHP, ale tiež správy týkajúce sa ladenia WordPress, hlavne o použití zastaralej funkcionality. Ďalšou konštantou je WP_DEBUG_DISPLAY, ktorá určuje, či sa majú chybové hlášky zobrazovať alebo nie.
  Užitočnou konštantou je aj WP_DEBUG_LOG, ktorá ukladá chybové hlášky do súboru wp-content/debug.log. Výhodné ak nechcete byť stále vyrušovaný výpismi PHP varovaní a upozornení priamo na stránke.
  WP_DEBUG dokáže odhaliť veľa drobných nedostatkov, ale tiež pomôže napríklad lokalizovať problém v robustnejšom module. Pri hľadaní „bugov“ je WP_DEBUG neodmysliteľný pomocník.
 2. SCRIPT_DEBUG
  WordPress v ovládacom paneli minimalizuje a reťazovo nadväzuje JavaScript a CSS, preto sa medzi jeho súbormi nachádzajú aj špeciálne vývojárske verzie skriptov *.dev.js a *.dev.css, ktoré je možné natiahnuť použítím define( ‚SCRIPT_DEBUG‘, true ); vo wp-config.php.
 3. SAVEQUERIES
  Dotazy vo WordPress môžu byť spoločne s časom, za ktorý boli vykonané uložené do premennej $wpdb->queries. Stačí do wp-config.php pridať define( ‚SAVEQUERIES‘, true );.
 4. „all“ a „shutdown“ hook
  „all“ je hook, ktorý spustí váš kód vo všetkých WordPress akciách a filtroch. Príklad:

  add_action( 'all', create_function( '', 'var_dump( current_filter() );' ) ); 

  …využijete pre nájdenie vhodného hooku.

  „shutdown“ hook je zase úplne posledný hook pri načítaní stránky. Dá sa napríklad použiť v kombinácií s SAVEQUERIES a môžete do neho vypísať obsah spomínanej premennej alebo uložiť tieto dotazy do databázy.

 5. Použite niektorý z modulov, ktoré sme spomínali v článku Moduly na ladenie WordPress.

Pri písaní tohto článku som sa inšpiroval článkom Andrew Nacina o využití ladiacich nástrojov vo WordPress.

Ak ladíte kód vo WordPress inými spôsobmi, neváhajte sa s nami podeliť o vaše skúsenosti.

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here