Jetpack – balík užitočných rozšírení

2

Jetpack je modul pre WordPress, ktorý na vašu stránku pridáva niekoľko zaujímavých a užitočných cloudových služieb poskytovaných v sieti WordPress.com. Modul pre svoju plnú funkcionalitu vyžaduje, aby ste si vytvorili účet v sieti WordPress.com (v prípade, že ho už nemáte) a prepojili ho s vašou stránkou.

Inštalácia a pripojenie účtu je naozaj intuitívne, tak ako aj samotné používanie modulu, ktorého ovládanie je kompletne integrované do WordPress aplikácie.

Zoznam dostupných služieb (časom budú pribúdať ďalšie):

 • Gravatar Hovercards: Zobrazí rozšírené informácie zo služby Gravatar (celé meno, bio, odkazy na ďalšie stránky…) o osobe, ktorá pridala komentár ku vašim článkom.
 • WordPress.com Stats: Majte prehľad o štatistikách návštevnosti vašej webovej stránky s týmto výkonným a prehľadným nástrojom.
 • Jetpack komentáre: Umožnite vašim návštevníkom vkladať komentáre pod ich WordPress.com, Twitter alebo Facebook účtom prostredníctvom vylepšeného formuláru.
 • Odoberanie: S týmto rozšírením sa používatelia môžu prihlásiť na odoberanie nových príspevkov a komentárov prostredníctvom email správ.
 • VaultPress: Zálohy a kontrola bezpečnosti v reálnom čase pre váš WordPress web.
 • Kontaktný formulár: Zobrazte kontaktný formulár na ktorejkoľvek stránke pár kliknutiami.
 • Extra Widgety: Pridáva widget do bočného panelu, ktorým jednoducho zobrazíte obrázky, vaše tweety, RSS odkazy a vaši čitatelia budú mať väčši prehľad o aktuálnych informáciách.
 • Shortcodes: Rýchlo pridajte videá, obrázky a mnoho ďalšieho do vašich článkov, či stránok pomocou jediného riadka kódu. Zoznam skrátených kódov, ktoré môžete použiť, nájdete na tejto stránke.
 • WP.me skrátené odkazy: Automaticky vytvorí skrátený odkaz (mini-url) pre každý článok na vašej stránke, ktorý môžete jednoducho skopírovať a vložiť.
 • LaTeX: Použite známi značkovací jazyk na vytvorenie pekne vyzerajúcich matematických výrazov a rovníc.
 • Zdieľanie: Vaši čitatelia môžu jednoducho zdieľať publikované články pomocou emailu alebo ich obľúbených sociálnych sietí.
 • After the Deadline: Pri písaní môžete využívať inteligentnú kontrolu preklepov a pravopisu.
 • Vylepšená distribúcia: Automatické zdieľanie vašich verejných príspevkov a komentárov vo vyhľadávačoch a ostatných službách.

Momentálne sú všetky spomenuté rozšírenia poskytované zdarma, ale je možné že niektoré z nich budú po čase čiastočne spoplatnené.

V prípade, že už teraz využívate niektorú zo služieb, ako napríklad WordPress.com Stats, tak sa vám vrelo odporúča prejsť na Jetpack a vaše dáta budú automaticky premiestnené.

Jetpack môžete sťahovať  aj priamo z katalógu modulov na WordPress.org. Viac informácií na jetpack.me.

Na záver ešte chceme poznamenať, že tento modul nemá nič spoločné s Mozilla Jetpack a je to kompletne nezávislý projekt. Použitie tohto mena je však absolútne v poriadku a vývojári z Mozzilla tímu s tým nemali žiadne problémy ;).

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

2 Komentáre

 1. […] Slim Jetpack a Shortpack, ktoré vám umožnia používať niektorú funkcionalitu obľúbeného Jetpack bez toho aby ste potrebovali prepojiť vašu webovú stránku s WordPress.com alebo aby ste tam […]

 2. […] Balík užitočných cloudových služieb poskytovaných v sieti WordPress.com je siedmym najčastejšie sťahovaným modulom, bližší popis modulu Jetpack bol pred časom publikovaný v tomto príspevku. […]

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here