Jetpack 2.0 – zviditeľnite a vylepšite váš web

2

Vývojári Jetpack naozaj nezaháľajú a každú chvíľu vám servírujú na váš WordPress web nové chuťovky. Viac ako tri milióny stiahnutí poukazuje na značnú popularitu tohoto multifunkčného modulu, ktorý dokáže skombinovať vašu vlastnú WordPress inštaláciu s vymoženosťami cloudového riešenia WordPress.com. V stručnosti vám predstavíme aké funkcie pribudli do novej verzie 2.0.

Publikujte priamo na Twitter, Facebook, LinkedIn, Tumblr…

Po napísaní nového článku môžete dať ihneď vedieť vašim priateľom a známym na sociálnych sieťach. Svoje účty si nastavíte pár kliknutiami a ostatné za vás už vybaví Jetpack automaticky. Momentálne nie je podporované dodatočné publikovanie starších príspevkov.

Vytvárajte príspevky za pomoci emailu

Či už používate Gmail, Outlook, your BlackBerry alebo inú službu a väčšinu vecí vybavujete cez email, tak túto fíčuru si zamilujete. Stačí z vášho emailového konta odoslať na vašu „tajnú adresu“ fotky, videá, audio súbory, či súvislý text a modul sa sám postará aby sa to behom pár sekúnd zobrazilo na vašom blogu. Už sa ani nemusíte prihlásiť do ovládacieho panelu aby ste niečo nové zverejnili a vďaka funkcií spomenutej vyššie a prednedávnou predstavenou možnosťou odoberať príspevky emailom sa to hneď dozvie celý svet.

Prežente vaše obrázky cez Photon

Stalo sa vám už, že vaše obrázky po zmene témy viac nepasovali svojimi rozmermi? Štve vás, že sa obrázky na vašej webovej stránke načítavajú príliš dlho? Jetpack Photon vám pomôže vyriešiť tieto problémy pomocou pokročilej služby na optimalizáciu a editáciu obrázkov na WordPress.com teraz dostupnej širšej komunite WordPress. Každý jeden obrázok sa stane dynamickým objektom s ktorým môžete voľne pracovať bez toho aby to nejak zaťažovalo váš server. V skutočnosti sa vašemu web hostingu dosť uľaví pretože sa zmenší záťaž na CPU a prenos dát vďaka globálne distribuovanej WordPress.com cloud siete. Načítavajte obrázky rýchlejšie, nenechávajte návštevníkov vášho webu čakať a zmenšite tým nároky aj na hosting.

Nekonečné skrolovanie (Infinite Scroll)

Je to moderný spôsob postupného automatického načítavania obsahu na stránke. Dodatočný obsah sa zobrazí až vtedy keď užívateľ zoskroluje na spodok webovej stránky. Keďže sa nemusí načítavať vždy celý web odznova je táto procedúra rýchlejšie a aj pohodlnejšie pre samotného návštevníka webu. Nevýhodou je, že vaša téma musí byť uspôsobená k tomuto účelu. V súčasnosti už existuje niekoľko tém, ktoré to podporujú, ale ak máte záujem, môžete si to do svojej témy aj sami prirobiť na základe tejto dokumentácie.

Jetpack 2.0 nie je iba o nových veciach, ale tiež bolo opravených niekoľko desiatok chýb, modul beží plynulejšie, je bezpečnejší a stabilnejší.

Viac o tomto module si môžete prečítať v našom príspevku Jetpack – balík užitočných rozšírení.

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

2 Komentáre

  1. […] tak doporučuji přečíst – Jetpack 2.0 – zviditeľnite a vylepšite váš web. Sdílejte na:FacebookTwitterEmailPrintMorePinterestLinkedInDiggTumblrRedditStumbleUpon This […]

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here