10 najsťahovanejších WordPress modulov

4

Vo WordPress depozitári je v súčasnosti uložených viac ako 23 500 voľne dostupných modulov a na pomyselnej špici hitparády v počte stiahnutí figuruje desať rekordmanov, ktorých by sme dnes radi predstavili. Sú však najčastejšie sťahované moduly zároveň špičkou vo svojej kategórii a je ich pozícia v top ten zaslúžená? Nasledujúci príspevok vám možno pomôže nájsť odpoveď na túto neľahkú otázku.

10. WordPress Importer

Prvú desiatku otvára modul, ktorý využijete pri exporte existujúcej WordPress inštalácie: všetky príspevky, stránky, komentáre, vlastné polia, kategórie a značky vám WordPress Importer zbalí do jedného súboru.

9. WPtouch

Jednoduchá, výkonná a elegantná mobilná téma pre vaše webové stránky, tak je možné charakterizovať modul, ktorý je mimochodom použitý aj na wp.sk. Zobrazujú si návšteníci vašu WordPress prezentáciu či blog cez mobilné zariadenia? WPtouch automaticky prevádza obsah stránok do používateľsky veľmi príjemnej mobilnej podoby a určite stojí za to ho otestovať.

8. Google Analytics for WordPress

Monitorovanie štatistík webu  je dôležitou súčasťou života drvivej väčšiny internetových stránok a Google Analytics for WordPress ponúka komplexný spôsob zaradenia GA do webstránok. Jednoduchá inštalácia, asynchrónne sledovanie, voľba umiestnenia sledovacieho kódu, prehľad externých odkazov, sťahovania, prihlasovania či registrácií a ďalšie funkcie sú obsiahnuté v module na ôsmom mieste.

7. Jetpack

Balík užitočných cloudových služieb poskytovaných v sieti WordPress.com je siedmym najčastejšie sťahovaným modulom, bližší popis modulu Jetpack bol pred časom publikovaný v tomto príspevku.

6. WP Super Cache

Modul, ktorý prevedie dynamický obsah WordPress prezentácie alebo blogu do statických HTML súborov je vhodný hlavne pre weby s vysokou návštevnosťou. WP Super Cache pomôže výrazne znížiť zaťaženie serveru a zároveň zrýchli načítanie stránok.

5. NextGEN Gallery

Najobľúbenejší modul pre kompletnú správu foto galérií je skvelým nástrojom s množstvom funkcií od obligátneho nahrávania fotografií vrátane podpory Zip súborov cez správu galérií a albumov až po množstvo doplnkových „fičúr“.

4. Google XML Sitemaps

Efektívny generátor súborov Sitemap dokáže už vo svojom základe poskytnúť veľmi slušný servis. V spojením s ďalšími možnosťami nastavení je takmer dokonalým nástrojom a určite by nemal ujsť vašej pozornosti.

3. Contact Form 7

“Len ďalší” kontaktný formulár, ale… Jeho jednoduchosť v kontraste s flexibilitou,  viacnásobným použitím, podporou odosielania formulára na báze AJAX či bezpečnostnými prvkami ho katapultovala na bronzovú priečku.

2. All in One Seo Pack

Tvrdenie, že All in One Seo Pack  je najpoužiteľnejším nástrojom vo svojej kategórii potvrdzuje druhá pozícia v počte stiahnutí. Optimalizácia pre vyhľadávače, všeobecne považovaná za veľkú alchýmiu je vďaka tomuto modulu zvládnuteľná aj pre začiatočníkov, no aj skúsenému používateľovi dokáže výrazne uľahčiť život.

1. Akismet

Spam v komentároch je do istej miery daňou za úspech. Čím vyššiu návštevnosť má váš blog, tým je pravdepodobnejšie, že bude zasypaný falošnými komentármi a spätnými odkazmi. Riešením je Akismet, modul šírený vďaka vývojárom z Automattic a o tom, že sa ich zámer vydaril svedčí takmer 14 miliónov stiahnutí z WordPress depozitára.

Na záver tohoto zoznamu sa hodí slávny výrok J. Cimrmana: môžeme o tom diskutovať, môžeme o tom viesť spory, môžeme s tým aj nesúhlasiť, ale to je všetko, čo sa proti tomu dá robiť. Je však dobre, že na riešenie konkrétnych situácií vo WordPress sa takmer vždy nájde viac ciest. Našli ste užitočnejšiu alternatívu k vyššie spomenutým modulom? Napíšte nám o tom do komentárov.

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

4 Komentáre

  1. už asi mesiac hľadám nejaký plugin, ktorý by mi pomohol s mobilnou verziou webu… tento Wp touch sa mi páči … ale v recenziach píšu že je platený. Vedeli by ste mi prosím poradiť niečo free a aspoň trošku aby to fungovalo ?

  2. potrebujem dostať na uvodnu strankuformular kde zaujemca vlozi mail a presmeruje sa na stránku kde si moze precitat alebo stiahnut veci a mne príde na mail kontakt. pomozete mi ?

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here