Čo urobiť ako prvé po inštalácii WordPress?

11

Inštalácia WordPress trvá len niekoľko minút a po inštalácii ho môžete hneď začať používať. Ale čo potom? Začať tvoriť obsah a posielať diela svojej tvorby do sveta je predsa také jednoduché. Môžete si to však nejako uľahčiť?

Tieto základné úkony by mal spraviť každý, kto to myslí s WordPress aspoň trochu vážne. Pripravte sa na raketový štart a zároveň si ušetríte riešenie problémov, ktoré sa môžu vyskytnúť neskôr.

Odstráňte ukážkový obsah

Základný obsah WordPress by mal byť odstránený akonáhle ste pripravený začať tvoriť vaše stránky. Tento obsah slúži len ako náhľad možností WordPress.

Modul Ahoj Dolly
Modul Ahoj Dolly

Vzorový obsah je možné nájsť v nasledujúcich miestach:

 • Článok Ahoj svet!
 • Stránka Vzorová stránka
 • Komentár Pán WordPress
 • Modul Ahoj Dolly

Jednoducho odstráňte vyššie uvedený obsah z vašej novej WordPress stránky.

Zmeňte nastavenie trvalých odkazov

Trvalé odkazy sú URL adresy jednotlivých článkov a stránok. WordPress má automaticky nastavené trvalé odkazy v ťažko čitateľnej forme. Štandardne je totižto názov každého článku je v URL adrese ako číslo (www.wp.sk/?p=5725).

Zmenou nastavenia trvalých odkazov bude WordPress používať názov príspevku ako URL pre tento príspevok. Pre zmenu choďte do časti Nastavenia a vyberte možnosť Trvalé odkazy. Zvoľte trvalé odkazy vo formáte Názov článku.

trvale odkazy
Nastavenie trvalých odkazov

Názvy článkov v adrese nielen že lepšie vyzerajú, ale pomáhajú vám aj pri SEO optimalizácii.

Nainštalujte tému

Množstvo tém pre WordPress je jednou z jeho najväčších výhod. Jednoducho tým, že si nahráte tému, môžete dať vašim stránkam vlastný vzhľad. Téma vám dáva pocit, že vyčnievate z davu a nie ste len jednou z daľších všedných stránok.

Aj keď existuje veľa bezplatných tém, ak chcete pútavú stránku, odporúčame vám vybrať si kvalitnú premium tému. Platené témy poskytujú väčšinu funkcií a majú podporu od vývojárov. Takže ak nastane nejaký problém, má ho kto za vás vyriešiť. Získate tak profesionálny dizajn, funkčnosť a stabilitu za zlomok úsilia, ktoré by ste museli vynaložiť.

Nastavte si  profil

Vyplňte si svoj užívateľský profil a dajte čitateľovi vedieť o vás čo najviac.

V nastaveniach profilu, zadajte vaše meno a životopis (pár riadkov o vás, kto ste a prečo robíte to, čo robíte). Ak ste si zaregistrovali Gravatar účet, môžete začať ukazovať váš Gravatar ako súčasť profilu. Stačí mať vo vašom profile zadanú rovnakú emailovú adresu ako v službe Gravatar.

profil
Nastavenie profilu

Napíšte prvý článok

Jedinečný obsah vás odlišuje od zvyšku internetu. Tvorte pravidelne a hlavne kvalitne. Obsah je to, čo vašich čitateľov udrží na vašej stránke.

Čo všetko robíte vy po inštalácii WP? Zapojte sa do diskusie pod článkom a pomôžte aj iným používateľom.

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

11 Komentáre

 1. Zdravím ,
  Viete mi poradiť ako zruším aby mi ukazovalo pri vkladaní stránky na fb citujem „Len ďalšia wordpress Stránka“ ?
  Ďakujem

 2. Poradite mi prosim: nastavila som si Permalinks podla vasich pokynov. Vytvorila som si New Page, dala som jej meno a aj nejaky obsah. Ked ju ale ulozim ako Published, tak sa mi neda otvorit a ukazat = po rozkliknuti sa mi vypise: Not Found The requested URL /wordpress/nazov-stranky/ was not found on this server. Ak ju ulozim ako Pendling Review, tak sa mi normalne zobrazuje, len URL nema nazov stranky, ale kod stranky.

  • Kde máte hostovanú tú stránku? Niektoré hostingu toto nastavenie nepodporujú. No už som sa s tým dlhšie nestretol.

 3. mam vlastne menu a keď kliknem na blog napíše mi, že stránka nenájdená. do blogu chcem aj pridať príspevok a neviem ako

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here