Čo urobiť ako druhé po inštalácii WordPress?

12

Nástenka DashboardWordPress po inštalácii potrebuje pozornosť v ohľadoch bezpečnosti a rýchlosti načítania.

V prvom článku sme sa venovali základom nastavenia stránky, nasledujúce rady vám pomôžu urobiť stránku priateľskejšiou k návštevníkom.

Moduly blokujúce nevyžiadané komentáre

Nevyžiadané komentáreJe neuveriteľné ako rýchlo sa nová WordPress inštalácia stane terčom spamerov. Roboty automaticky rozposielajú komentáre a dúfajú, že sa vaši používatelia pozrú na odkazy, ktoré sú automaticky zasielané pod všetky vaše články.

Antispam moduly pridajú do komentárov jednoduché overenie, či už matematickú úlohu alebo rozpoznanie čísla, ktoré robot nevie prečítať.
Ak chcete zastaviť spamerov, existuje viacero modulov, ktoré môžete použiť na ochranu vášho webu:

  • Akismet je dodávaný s každou WordPress inštaláciou a predstavuje jednoduchý spôsob, ako sa ubrániť spamu.
  • Disqus pomáha chrániť pred spamom, ale aj vylepšuje systém komentárov WordPress. Obsahuje napríklad aj prihlasovanie pomocou účtov zo sociálnych sietí.

Riešenie nevyžiadaných komentárov vždy zaberalo veľa času. S pomocou niektorého z týchto modulov si môžete byť istý, že sa budete môcť zaoberať niečím iným.

Modul zdieľania obsahu

Tlačidlá zdieľaniaDobré SEO prinesie návštevníkov na vaše stránky z vyhľadávačov. Je však možné priniesť veľké množstvo návštevníkov aj zo sociálnych sietí, ako je Facebook, Google+ alebo Twitter.

Existuje niekoľko modulov pre zdieľanie obsahu, ktoré odporúčame. Pozrite si pre vás najvhodnejší modul a zvýšte tak komfort pre používateľa a tým aj šance na zdieľanie obsahu:

Vysoko kvalitný obsah vám pomôže zabezpečiť, že vaše príspevky získajú čo najviac pozornosti a takýto modul to môže iba uľahčiť. Ľudia sú predovšetkým pohodlný a čím je niečo jednouchšie, tým skôr to urobia.

Modul ukladania stránok do medzipamäte

Modul ukladania do medzipamäte zníži čas potrebný pre načítanie vašej stránky. Hlavnou nevýhodou pomalého načítania stránok je, že pomalé webové stránky odplašia návštevníkov a to môže mať negatívny vplyv vo výsledkoch vyhľadávania.

Inštaláciou modulov, ako W3 Total Cache alebo WP Super Cache s trochou snahy môžete výrazne zlepšiť rýchlosť vašej stránky.

Kontaktný formulár

Kontaktný formulárKaždá stránka potrebuje kontaktný formulár. Je to pohodlnejšie ako nechávať v kontakte emailovú adresu a hlavne vás to ochráni pred spamom.

Odporúčame modul Contact form 7, ktorý je zahrnutý aj v mnohých témach. Dovolí vám nakonfigurovať podrobne celý formulár a dovoľuje aj jeho viacnásobné použitie.

Zabezpečenie stránky vo výstavbe

Ak si neželáte aby používatelia chodili na vašu stránku, ktorá ešte nie je dokončená, odporúčame použiť niektorý z modulov:

Zabránite používateľom prístup na vašu rozpracovanú stránku a budete môcť testovať vašu stránku bez toho aby ste sa báli odplašených používateľov. Používateľ uvidí iba stránku kde bude oznam o obnove/aktaulizácii/tvorbe stránky. Túto stránku si môžete nastaviť podľa seba. Žiadne z týchto nastavení vám nepomôže s návštevnosťou stránky ak nebudete písať kvalitne. Ak váš obsah bude zaujímavý, návštevníci si vás určite nájdu!

Čo všetko robíte po inštalácii WordPress? Zapojte sa do diskusie pod článkom a pomôžte aj iným používateľom.  

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

12 Komentáre

  1. Po nainštalovaní WP a po drobných úpravách v nastavení inštalujem modul ktorý má na starosť bezpečnosť WP a to BulletProof Security. Existuje ich viac, ale tento je základ pre každý web postavený na WP. Za zmienku stoja aj – Sucuri Security a Wordfence Security.

    • Tak zo špásu som nainštaloval WP Security a som prekvapený že za 24hodín mám 27 pokusov o login cez defalutné meno… Samozrejme že admin nepoužívam :/ Taký plugin neje odveci.. 🙂

  2. Pridávam sa k názoru, že po inštalácii WP je nanjvýš dôležité nainštalovať bezpečnostné pluginy. Hoci nepoužívam názov užívateľa „admin“, mám generované heslá LastPass, aktualizujem pravideľne, všetky moje stránky /30/, boli napadnuté malwarom [stratila som možnosť pridávať nové články, atď] Už druhý týždeň ich postupne preinštalovávam. Moja voľba je WordFence Security. Nepodceňujte zabezpečenie stránok, hovorím z vlastnej skúsenosti.

    • O tom, ako zabezpečiť WordPress, chystáme samostatný článok, kde predstavíme aj najlepšie bezpečnostné moduly a služby.

    • Nestaci len nepouzivat „admin“. Urcite pomoze aj nepouzivat predponu wp_ a nainstalovat nejaky dobry captcha plugin. To by malo ako zaklad stacit.

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here