Časté problémy, ktoré majú jednoduché riešenie

WordPress je nesmierne silná platforma tvorená WordPress komunitou a ďalšími miliónmi aktívnych používateľov. Sem-tam sa ale stane, že niečo jednoducho nefunguje tak, ako má a pokazí sa to.
Problémy nás prekvapia najmä vtedy, keď ich najmenej čakáme. To všetci dobre poznáme. Dobrou správou je, že väčšina problémov má riešenie. Často dokonca veľmi jednoduché. V nasledujúcom príspevku budeme rozoberať problémy vo WordPress, ktoré sa konštatne opakujú. Pár z nich som vybrala a pridala k nim aj návod na ich jednoduché vyriešenie.

Problém č.1: Stránka alebo slajder sa nehýbe
Toto je extrémne častý problém. Ide o to, že slajder, stránky a ďalšie interaktívne prvky na vašej stránke, často nazývané aj JavaScript majú schopnosť pohybu. S JavaScript pracujú moduly aj témy, ktoré by mali spolu fungovať bez väčších či menších problémov. Iba že by nefungovali. Bohužiaľ, niekedy sa deje aj to.
Ak sa vám slajder alebo stránky nepohybujú tak ako majú, pravdepodobne máte problém. V anglickej verzii, často nazývaný aj  „plugin conflict“.
Znamená to, že váš modul nie je vytvorený tak, ako by mal byť a teda robí v téme veci, ktoré sa vám asi nebudú páčiť.

Snímka obrazovky 2015-10-17 o 13.39.22

Riešenie:
Prihláste sa na vašu stránku, na nástenke kliknite na moduly a jeden po druhom ich začnite deaktivovať, až kým nezistíte, ktorý modul spôsobuje problém. Každého jedného potenciálneho vinníka vyskúšajte, až kým téma nebude pracovať tak, ako má.

Problém č.2: Aktivovali ste si novú tému, ale vôbec nevyzerá ako na demoverzii
Aj tento problém býva viac ako častý. Je to preto, lebo väčšina WordPress tém si na začiatku bude vyžadovať pár nastavení. V závislosti od motívu, je tu niekoľko vecí, ktoré budete musieť urobiť, aby vaša téma vyzerala tak ako demoverzia. Bez tohto sa niekedy nepohnete. Ak chcete, aby vaša téma vyzerala tak, ako demoverzia, môžete importovať do demoverzie obsah. Tento obsah nájdete na tom mieste, odkiaľ ste sťahovali aj tému.
Toto robte iba v tom prípade, ak na vašej stránke ešte nemáte uverejnený žiadny obsah. V opačom prípade sa vám obsah na stránke zmieša s obsahom demoverzie a vy budete musieť manuálne rozlíšiť, čo je čo.

Snímka obrazovky 2015-10-17 o 13.40.01

Riešenie:
Obsah z demoverzie môžete importovať takto: Nástroje → Import → WordPress (ak budete vyzvaní, aktivujte si installer) a nahrajte XML z demoverzie obsahu. Vytvorte nového používateľa a tým pádom neskôr ľahko zistíte, čo je obsah demoverzie a čo váš obsah.

Problém č.3: Obrázky k príspevkom nevyzerajú tak, ako by mali
Niekedy majú témy nastavené určité veľkosti miniatúry obrázkov a v prípade, ak tému prepnete, veľkosti obrázkov musíte zmeniť tiež.

Problémy s obrázkami

Riešenie:
Choďte do Plugins → Add New a hľadajte „Regenerate Thumbnails“ → Inštalujte modul. Teraz choďte do tools → Regenerate Thumbnails. Uložte a dajte refresh.

V prípade, že nemáte žiadne vhodné obrázky, ktoré by sa hodili k vašim už existujúcim postom, ale vaša téma je na obrázkoch viac-menej postavená, bude fajn, ak nejaké obrázky rýchlo zoženiete. Napríklad, môžete použiť obrázky zo starších príspevkov. Je to rýchle a efektívne.
Bude si to vyžadovať menšiu spoluprácu s modulom. Nájdite Plugins → Add New a hľadajte WP Autoset Featured Image Plus. Nainštalujte a stiahnite.

Problém č. 4: Vykonal som pár zmien, no nevidím ich
V prípade, ak sa vaše zmeny neprejavili, môžete mať dva problémy.

Riešenie 1: Vyčistite „browser cache“ – históriu prehliadača a dajte refresh vašej stránky. Ak ani toto nepomôže presuňte sa k bodu riešeniu č.2.
Riešenie č.2: V tomto prípade vyčistite „plugin cache“- históriu modulov. Ak používate caching modul, ako je napríklad WordPress Super Cache alebo WordPress Total Cache, budete musieť vyčistiť celú cache history. Až potom budú zmeny viditeľné.

Snímka obrazovky 2015-10-17 o 13.40.37

Stlačte „Clear Cache“, obnovte stránku a zmeny by už malo byť vidieť.

Problém č.5: Zmenil som tému a zrazu nemám návštevníkov.
Nie je to tak zlé. Pravdepodobne ste len zabudli nainštalovať Google Analytics 🙂

Ak nepomohli ani tieto riešenia, kontaktujte tím podpory vašej témy. Pokiaľ máte premium tému, odpoveď môžete očakávať do 24hodín.

Stretli ste sa už niekedy so spomenutými problémami a naozaj mali také jednoduché riešenie? 🙂 Napíšte nám do komentárov.

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

5 Komentáre

 1. Dobry den,

  s WP len zacinam a pomohlo by mi, keby sa dala dana tema „natiahnut“ komplet s celym obsahom, aby sa dali pochopit vztahy medzi jednotlivymi prvkami resp. existujuce editovat a doplnit.

  V ramci „problemu c.2“ pisete, ze je nutne importovat obsah danej temy, no a tu potrebujem vysvetlenie. Stiahol som si temu (zip. subor) z webu tvorcu temy a naistaloval. Samozrejme tema bola takmer „hola“. No takze tvorca schvalne necha temu holu, aby sa obsah WP komplet neprepisal? Alebo si WP automaticky natiahne iba zakladne prvky temy a zvysok treba zo zip. suboru natiahnut rucne? Na stranke tvorcu je iba jeden subor na stiahnutie a to ten co som nainstaloval. Takze mam smolu? Ale mam skusit poziadat tvorcu o komplet temu ak ju k dispozicii?
  A nepomoze zmazat vsetky temy alebo aj obsah a natiahnut temu nanovo?

  Ach som z toho jelen…

  Dakujem velmi pekne

  S pozdravom
  Ďuri

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here