Aktuálne o WordCamp Europe 2016

WordCamp Europe

Ak ste sa doteraz nerozhodli, či si kúpiť alebo nekúpiť lístky na WordCamp Europe 2016, mám pre vás dve správy. Jednu dobrú, už sa nemusíte rozhodovať a jednu definitívne zlú. Lístky sú už vypredané. Posledné kusy sa predali ešte 31.1.2015. Lístkov bolo dokopy 1550. V nich bolo zahrnutých aj 50 micro-sponsorship kusov.

Ale, ako sa vraví, nádej umiera posledná. Jedna z organizátoriek, Petya Raykovska pre WPTavern povedala, že aktuálne sú kapacity síce plné, avšak s tímom už pracujú na rozšírení priestorov v MuzeumQuartier. K dispozícii by tak mohlo byť ďalších 200 lístkov. Waiting list je momentálne otvorený. Aktuálne je v ňom registrovaných viac ako 100 ľudí.

Na základe potvrdenia účasti sa na WordCamp 2016 stretne 58 krajín. Najvyšší podiel účasti bude mať Nemecko ( 8%), Holandsko (8%), UK (8%), Rakúsko (7%) a USA (6%).

Petya Raykovska, ďalej hovorí: “Je zrejmé, že Viedeň je pre strednú Európu svojou polohou vynikajúca, čo nám pomáha v tomto roku prilákať viac ľudí. Ale verím, že veľký záujem je predovšetkým svedectvom o kvalite, ktorú sme boli schopní zabezpečiť v predchádzajúcich rokoch.”

Petya ďalej hovorí: “Dúfam tiež, že ľudia ocenia to, že sme lístky začali predávať skôr. Viac ako 80% účastníkov pochádza z iných oblastí, ako je hosťujúca krajina a budú si tak môcť lepšie naplánovať časový harmonogram.“

Call for speakers sa uzavrie 31.1.2016. Oficiálny zoznam speakerov by mal byť k dispozícii 16.3.2016.

Aktuálne sú v plnom prúde aj prípravy na WordCamp Bratislava, ktorý sa bude konať v apríli 2016. Je sa na čo tešiť!

Publikované
Kategória: WordCamp

Patrícia Somorovská

Junior marketing a blogging at Webikon. Študentka marketingovej komunikácie sa okrem marketingu a copywritingu venuje aj maľovaniu a foteniu. Viac ako kino ju bavia galérie a cestovanie.

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *