3.0.4 Dôležitá bezpečnostná aktualizácia

8

Na WordPress 3.0.4 môžete aktualizovať ihneď, priamo z ovládacieho panela vašej stránky, alebo si ho môžete stiahnúť tu. Jedná sa o veľmi dôležitú aktualizáciu, ktorá opravuje bezpečnostnú chybu v jadre. Konkrétne sa jedná o nedostatky v knižnici KSES, ktorá zabezpečuje prečistenie HTML výstupu od nežiadúceho kódu. Vývojári označili túto aktualizáciu ako „kritickú“.

V prípade, že sa zaujímate o bezpečnostnú stránku aplikácií, celý vývojársky tím by určite ocenil, keby ste sa pozreli na tieto zmeny, ako aj na celú spomenutú aktualizáciu. Nakoľko sa jedná o bezpečnostnú chybu v jadre, bude lepšie, ak sa na to pozrie viacero ľudí, napriek tomu že vývojári to už sami dôkladne preveril. Vďaka patrí Mauro Gentile a Jon Cave (duck_), ktorí zraniteľnosť v XSS objavili a následne o ňom informovali.


ZDROJ:

http://wordpress.org/news/2010/12/3-0-4-update/

🤷‍♂️ Neviete si rady? Pozrite si služby, ktoré vieme zabezpečiť.
Pomohol vám tento článok? Podporte nás 🧡
WordPress Návod v PDF

8 Komentáre

    • Bohužiaľ, kolega Anilo, ktorý toto má na starosti je momentálne nedostupný. Budeme sa to snažiť čo najrýchlejšie sprístupniť všetkým užívateľom.

      V podstate teraz môžeš aktualizovať aj na anglickú verziu a potom keď sa sprístupní lokalizovaná verzia, tak to len preinštaluješ. V niektorých prípadoch môžu nastať problémy s jazykom, keď napríklad používaš základnú tému TwentyTen, ale inak by s tým nemali byť komplikácie (a tie drobné jazykové by sa mali odstrániť následnou reinštaláciou).

  1. hm… zda sa mi ze tato aktualizacia sposobila, ze mi nezobrazuje obrazky v clankoch… netusim kde je problem, ale od tejto aktualizacie jednoducho mi obrazky nezobrazi… ked editujem clanok, tak tam su, ale ked si pozrem stranku, tak ich nedava… neviete mi poradit, co to moze byt?
    vdaka

VLOŽIŤ KOMENTÁR

Please enter your comment!
Please enter your name here