WordPress 3.4 “Green”

WordPress 3.4 už čaká len na to, kedy si ho stiahnete. Vydanie je venované gitaristovi Grantovi Greenovi, ktorého oduševnene jednoduchý prejav robil spoločnosť mnohým ľuďom počas príprav “trištvorky”.

V tejto verzii nájdete značné vylepšenia týkajúce sa prispôsobovania tém, vlastných hlavičiek, vkladania Twitter správ a popisov obrázkov. O všetkých zmenách sme vás už priebežne informovali a pozrieť si ich môžete aj v tomto videu:

Používatelia

Najväčším prídavkom v 3.4 je vizuálny editor tém,  ktorý vám umožní pohrať sa s rôznymi nastavenia vzhľadu vašej témy bez toho, aby ste akokoľvek zasiahli do niečoho na vašej živej webovej stránke. V témach podporujúcu túto novinku je možné meniť farby, pozadia a samozrejme vkladať vlastné obrázky do hlavičky. Na pláne je toho ešte oveľa viac.

V ovládacom paneli pribudlo množstvo vylepšení pre ešte jednoduchšie každodenné používanie. Napríklad, ak máte veľké množstvo nahratých tém, je teraz oveľa ľahšie si z nich vyberať bez toho aby ste museli preklikávať jednotlivé stránky. Je tiež možné vybrať obrázok pre hlavičku priamo z galérie multimédií a určiť jeho šírku a výšku.

Funkcia automatického vkladania bola rozšírená o podporu správ z Twitteru. Stačí iba vložiť odkaz na správu a zobrazovať sa bude pekne formátovaný “twít”. Popisky obrázkov konečne podporujú aj HTML, takže ich môžete naštýlovať ako potrebujete.

Vývojári

Vydanie prináša stovky vylepšení a zmien v API aplikácie. Medzi zaujímavejšie patria tie týkajúce sa XML-RPC, API pre témy a vlastné prispôsobiteľné hlavičky, značné optimalizovanie výkonu pre dotazy vo WP_Query a zmeny v systéme prekladania. Celkom slušný výpis nájdete v kódexe a vždy je tu aj priamo Trac.

Zoznam všetkých účastníkov vývoja WordPress 3.4 nájdete v pôvodnom článku.

Ján Bočínec

WordPress ninja (Webikon)
je ďalší člen tímu poskytujúci svoje služby pre slovenskú komunitu okolo WordPress na techforum.sk, ale nie len na ňom ;). Nakoľko mu WordPress už veľmi prirástol k srdcu a nevie si bez neho predstaviť svoj život, rád sa s vami podelí o informácie, rady, alebo programátorské zručnosti.

Ján Bočínec naposledy napísal (ukázať všetko)

5 odpovedí na “WordPress 3.4 “Green””

  1. Slovenčina pre WordPress 3.4.1 « WordPress Slovensko

    […] verzia WordPress 3.4.1 uzrela svetlo sveta síce už pred týždňom, no pre menšie technické problémy je automatická […]

  2. Mato

    Chcem sa opýtať, keď prevediem aktualizáciu na túto novú verziu, pôvodnú STAIHNUTÚ verziu my nezmaže ani akokoľvek nepoškodí ?

  3. Matop

    “… pozrieť si ich môžete aj v tomto videu …”, len to video sa nejak stratilo.

Pridaj komentár

Follow

Zadajte e-mailovú adresu k odberu tohto blogu a dostávajte upozornenia o nových článkoch e-mailom.

Pridajte sa k ostatným: